Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha más a terhesség, más nemű...

Ha más a terhesség, más nemű a baba? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


11 hetes terhes vagyok. Elég sokszor vagyok rosszul, hányinger és állandóan fáradt vagyok, és olykor akármennyire éhes vagyok, képtelen vagyok enni, mert minden kaja gondolatára felfordul a gyomrom. Nem panaszkodás, ezt dobta a gép, majd túl leszek rajta, DE.


Van egy 3,5 éves kisfiam. Amikor őt vártam, a fáradtságon kívül semmi nem volt meg ezekből, az is csak az első 3 hónapban. Vele igazából, ha nem nőtt volna a hasam, észre sem vettem volna hogy terhes vagyok, némi túlzással.


Namármost mindenkitől azt hallgatom, hogy ha ennyire más most, akkor biztos kislány lesz.


Van ennek valami alapja, vagy nagyjából annyi, mint az ingának és egyéb népi hülyeségeknek? :) 2 vagy több gyerekes anyukák, nálatok mi volt a helyzet?



2019. nov. 26. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Minden terhesség más.

Nekem elég hasonló volt a 2 terhesség de nem azonos nemű babák lettek. Hányinger, fáradtság, étvágytalanság, székrekedés volt mindkettővel. Egyetlen dolog volt másabb, reflux 30 hetes kortól a fiammal, ő az első gyerek. De sokszor olvastam, hogy másnak is csak az első babával volt reflux úgyhogy inkább emiatt gondolom a különbséget.


De amúgy sokaktól hallottam, hogy első szinte tünetmentes terhesség után a második babánál több volt a kellemetlenség tünetek miatt.

2019. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi tünetem nem volt, csak a fáradtság, mint nálad. Valamint nem tudtam édeset enni. Nem ment le. 20. hétig fogytam, összesen 8kg-t híztam, csúcsos volt a hasam, és lány lett :). Az idős nénik meg velem vitatkoztak, hogy márpedig fiú lakik odabent :)
2019. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy lányom van, én nagyon rosszul voltam az eléjén, sokat hánytam reménykedtem ezért, hogy lány lesz. Bár erre anyukám azt mondta, aki 2lány és 2fiút is szült, hogy nála nem volt különbség. Mind4ünkkel ugyanúgy hányt a 20. hétig.
2019. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Terhességem alatt végig hányinger, hányás. Folyton sajtot kívántam. Elterülő, széles, nem előreugró hasam volt.


2. Terhesség: 2-3 hányás, az is az éhgyomorra bevett terhesvitaminnak és a Sinupretnek volt köszönhető. Viszont extra alacsony vérnyomás, folyamatos ájulás-érzet. A favorit a kaukázusi kefír volt. Hasam olyan átlagos terhes has.


3. Terhesség: 2 hányás, hányinger talán 2x, szintén folyamatos szédülés az alacsony vérnyomás miatt + visszerek sorozata. Snickers (volt, hogy az volt az ebéd.) Hasam igazi szabályos kerek, gömbölyű volt.


3 kislány 🤣

2019. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Miculi111 ***** válasza:
100%

Én.2x-er hánytam egyszer egy narancsos rágó miatt 😃 utána meg ettem egy kocka csokit mert úgy megkívántam és kijött a gyomromból a múlthét is 😃

Aztán ennyi más nem volt és most vagyok 39.hetes és 1hete 4napon keresztül hányingerem volt minden reggel és késő este úgy tudtam tompítani hogy vagy ht kekszet ettem vagy nagyon jól esett a tea 🤗 és azt ittam.

Viszont rettenetesen savas vagyok azt is a tea illetve a ht keksz vagy hihetetlenül fog hangzani de a szénsav eltompítja 😅

És kislány lakik bent 🤷‍♀️

Aki már kijöhetne mert ez az utolsó 2hét kegyetlen 😅 a szemérem csontom 6hete hogy fáj most az utolsó két héten rettenetesen tud fájni 😁

Illetve a babókám nagyon imádja a borda ívemet 😅 állandóan ott matat a lábókájával 😁🤷‍♀️

Viszont minden terhesség már :)

Barátnőm állandóan hány és kisfia lesz egy ismerősöm szintén hányt végig és kislányos lett :)

Ezt a szülő ágyon tudjuk meg 100%ra 😁

Meg a régi mende mondának sem lehet hinni mert elején csúcsoskás volt a hasam most meg elterülő kerek vagy attól függ a baba hogy helyezkedik 😅


Minden jót babás mamák 😘😘😘😘😘

2019. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2 fiam van, tök más volt mindkettő. A naggyal csokit ettem volna csokival, a kicsivel csak hust hussal.

A nagy konnyu volt, keves rosszullet, kis kivanossag es sirossag, a kicsivel alig birtam enni, fekudnom kellett, a 20.hettol kemenyedtem es josloztam. A nagynál sajnáltam, hogy vege lett, a kicsinel meg borzasztoan vartam a veget... az utolso hetekben menni sem birtam.

2019. nov. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességnel, végig hánytam stb. Kislány lett.

Második terhesség, csak álmos voltam, egyébként semmi más tünet. Kisfiú lett.

2019. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.


Én nem igazán kívánok konkrét dolgot vagy dolgokat, viszont ide-oda ingadozom a "bármit meg tudnék enni, csak sok legyen" és a "képtelen lennék megenni bármit is" állapotok között.


A neme meg alapvetően teljesen mindegy, egészséges legyen. De most már úgy vagyok, hogy egy részem fiút szeretne, csak azért, hogy pofánröhöghessem a rokonság 3/4-ét, akik már szinte tényként kezelik, hogy kislány. :)

2019. nov. 27. 17:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd írd meg milett
2019. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
El is felejtettem ezt a kérdést, de kislányt várok :) Még kb. egy hónap, és itt lesz.
2020. máj. 15. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!