Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés fizikálisan...

Milyen érzés fizikálisan várandósnak lenni?

Figyelt kérdés

Tehát itt most nem az érzelmi oldalára vagyok kíváncsi, hanem hogy pl. milyen érzés az egyre növekvő has, belső szervek érzékelése stb. Nem kellemetlen, hogy nő a has? Vagy hogy a szerveknek kevesebb hely jut? Nem olyan érzés a nagy pocak, mintha fel lennél puffadva?

Biztos sok butyuta kérdés ez, de én még nem vagyok várandós, viszont érdekelnének erről tapasztalatok.

Kérem, csak az írjon, aki már volt várandós vagy épp nagy pocakos. :-)


2019. dec. 4. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem érzem kellemetlennek ,hogy nő a hasam. Én a szerencsések közé tartozom szerintem,mert nem nagyon voltak rosszulléteim. Csak annyi hogy nő a hasam meg a mellem. 😄
2019. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

milyen érzés az egyre növekvő has?

Eloszor inkabb olyan, mintha jol teleettem volna magam, de behuzni nem lehet, mintha nem lenne tonusa, nem lenne hasizmom. Pisilni furcsa, mert ahogy urul ki a holyag, a meh egy kicsit megfajdul. Aztan a mehszalagok kezdenek nyulni, az fajdalmas, hol egyik, hol masik oldalon a csipocsont mogotti reszen. Szokott kicsit feszulni, osszehuzodni a meh, eleinte mensiszeruen gorcsolhet is. Orgazmuskor is osszehuzodik, mint egy kicsi okol.

Kesobb ahogy nagyobb lesz, a mehszalag dolog ujra elojon, es ezzel egyutt kevesebb hely van enni, ha normalisan jollakom, utana nem fernek el a dolgok. Ekkor mar mocorog a baba, ez egy kulonos kaparaszas vagy vibralas eleinte, kesobb pedig erosebb pukkanasok, majd konkretan mozgas, hullamzas, rugas. Egyre kevesebb a hely es mar nem mindegy, hogyan ulsz, mert utban van, a baba is rugdos ott, ahol ugy erzi, kenyelmetlenul nyomodik. Alig tudsz enni, mert 3 kanalnal tobb dolog mar szukiti a helyet es emellett a gyomorsav is elindulhat felfele, foleg fekvo helyzetben. Elkezdesz nehez lenni, hiaba ha nem hiztal sokat, nagyon utban vagy sajat magadnak, gyakran erosen mozog a baba, olykor kicsit fajhat is. Gyakoriak a haskemenyedesek, olyankor egy nagy tomb az egesz has, ha nem kozepen van epp a baba, akkor vicces oldalso pup, full kemenyen, par masodpercig. A baba nagyon gyakran kinyomja magat, latni lehet ruan at is, ahogy huzza el a vegtagjait, kis gordulo pupok vandorolnak a hasfalon, vicces erzes, kicsit csiklandos. A holyagon is szokott nyomni, vagy hozzanyomodik vagy belerug, az igen kellemetlen pisilesingert csinal.


belső szervek érzékelése stb. Nem kellemetlen, hogy nő a has? Vagy hogy a szerveknek kevesebb hely jut? Nem olyan érzés a nagy pocak, mintha fel lennél puffadva?

2019. dec. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is összességében szerencsés vagyok, de nem mindenki ússza meg. Nekem csak a 3. trimeszterben volt probléma a derékfájás és ennyi. A hasam növekedésére inkább büszke voltam, boldogan nézegettem ahogy nő, fotózgattam. A szervek elrendeződnek ahogy tudnak, a szervezet megoldja. A gyomor feljebb kerül, kicsit olyan érzés mintha túlettem volna magam, és néha nyomódik. Ez a baba helyezkedésétől is függ, kinek mijét nyomja :) a húgyhólyag olyan mintha mindig tele lenne persze elmész pisilni és semmi se jön :D neklm tudom ezekre voltál e kíváncsi, én a kérdést így értelmeztem.
2019. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

*folytatom, mert veletlenul elkuldtem.

A belso szervek kozul a gyomor a legdurvabban erintett, annak pici a hely. Meg a holyag... de az csak idonkent sajog a baba nyomasakor. Ez van belulrol. A has novese kivulrol kicsit kellemetlen, mikor a bor elkezd nyulni. Nem olyan erzes, mintha fel lenne puffadva, mikor mar nagy, akkor olyan mintha magadra kotottel volna egy nehez zsakot. Eleinte meg tenylegesen puffadsz, az hormonalis. Akkor meg nem a baba miatt, de nagyobb a has.

2019. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Előre szólok, NEM panaszkodásból irom le, hanem csak mert ilyen példa is van !


15 hetes vagyok. 6 héttől vannak rosszulléteim, eleinte egész nap voltak, még késő éjjel is, ha kiürült a gyomrom. Semmit nem tudtam szinte megenni, reggelre max műzlit tejben, de később azt is megutáltam és folyton kihánytam. Hánytam ha a gyomromnak nem tetszett egy bizonyos étel, hanytam a kutyakaja szagától, néha attól is, ha olyan ételt készitettem, ami nyersen nem volt annyira guszta, és elég volt csak ránéznem. Volt, hogy csak úgy elhánytam magam, pedig egyébként jol voltam. 15. hetet töltöm. Ma is hánytam, egész nap rosszul vagyok, a vizet sem tudom lenyelni, ami azért elég gáz. Emiatt nem tudok elmenni , nem is merek menni sehova, mert volt már, hogy a boltban alltam sorban és rohannom kellett ki a levegőre.


Fájnak a szalagjaim, különösen ha tüsszentek, már reflexesen felhuzom olyankor a lábaimat, hogy ne feszüljenek.


Alapból magas a pulzusom, abba hagytam a beta blokkolót, most borzasztó, bár ha a kicsinek nem árt a magas pulzus, mert ugye ezt mondják, akkor én kibirom.


Szóval, szerintem nem ez a legszebb korszak egy nő életében :D De azért vannak nagyon jó pillanatok, az ultrahangok, a szivhang, amik kárpótolnak. Remélem lassan elmulnak a rosszullétek és én is tudom élvezni a várandósságot :)

2019. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Horaires ***** válasza:
100%
De, kellemetlen. Nagydarabnak, lassúnak, súlyosnak éreztem magam, a karom-lábam is nehezen mozgattam, nemcsak a pocakot. Úgy éreztem, engem sokkal jobban húz a gravitáció és nem fértem el a bőrömben. Felállni, leülni, állni és járni volt a legnehezebb. A második trimeszter végétől már alig cammogtam, az öreg nénikék akik szintén alig tudtak járni, kitértek az utamból, elsőbbséget adtak. Nehéz volt lélegezni, mintha sosem lett volna elég levegő a szobában, szorítottak a ruhák, folyton melegem volt - akkor is, ha a nyitott ablaknál álltam, s nem volt meleg, nem volt szoros a ruhám, és nem végeztem rendkívüli erőfeszítéseket. Utáltam, hogy egyre puffadtabb az arcom, kezem, lábam. Az ízületi fájdalmakat viszont semmi nem körözte le. A harmadik hónaptól fájt a derekam, és utáltam, hogy a nagy hastól nem tudok összegömbölyödni, mert előtte mindig úgy enyhítettem a derékfájásomon. Úgy éreztem, esik szét a medencém darabokra, és hogy a csontok közt homokszemek vannak s azon súrlódnak össze. A csípőm is hasonlóan fájt a megterheléstől, s végül a térdem is. A lábam nem fért a cipőben, 41esről 42esre nőtt. Belső szervek terén annyi furcsa érzéssel találkoztam, hogy már számon sem tartottam őket. :)
2019. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor jöttem rá mennyire lomha és esetlen voltam a végére, miután megszületett a fiam. Az ami előtte 1,5-2 Prágában meló volt fél óra alatt elvégeztem pár héttel szülés után. Az elején a rosszullétek voltak nagyon kellemetlenek, most a második terhességemnél meg rosszabbak, pedig reménykedtem hogy kezdenek csitulni (13 héten túl vagyok)

A hasam növekedésével nem igazán volt gond, bár nem is volt igazán nagy hasam. Persze egy idő után nehéz és kényelmetlen minden de vhogy napról napra belelszokik az ember.

2019. dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

En utalok terhes lenni, alig varom, hogy vege legyen,pedig elkerultek a tipikus elso trimeszteri rosszulletek. Mar a vegefele jarok, faj mindenem, a hatam, derekam, csipom, alig kapok levegot, allandoan pisilni kell, akkora vagyok, mint egy balna, kesz kin cipot, zoknit felvenni, neadj' Isten epilalni, a gyerek hol a majammal hol a hugyholyagommal focizik, hogy neha sirni tudnek. Azelott hason aludtam, most sehogy se jo: ha haton fekszek, nem kapok levegot, ha jobb-vagy bal oldalon, faj a labam... De a cel lebeg a szemem elott, alig varom, hogy a karomba vegyem a kisfiam :)

De nem ez az alapeset szerintem, a legtobb no szereti ezt az allapotot :)

2019. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 khniki ***** válasza:
100%
Nem igazán éreztem, hogy nő. Amikor már nagyobb volt, sokat viszketett. :) De végig tudtam rendesen enni, légszomjam sem volt. Óriási lett a végére, akkor már minden nehezemre esett, sehogy sem volt jó és baromi nehéz volt. Minden trimeszterben meg kellett találni azt a pozíciót, amiben tudtam aludni. De amúgy nem volt kellemetlen, csak a legvége.
2019. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

En leszogezem, hogy nagy makom van, mert semmi bajom nem volt eddig (kopp-kopp-kopp).

Ettol fuggetlenul hat... nem utalom, de nem elvezem egyaltalan.


Pl multkor mondom meloban, hogy hopp csuklik. Mire kolleganom elmosolyodik. Jajj az olyan jo erzes. Wtf? En meg kenyszeredetten ilyenkor mosolygok hogy ja hat igen, hogy ne nezzenek futobolondnak. De nekem nem jo erzes. A csuklas pl pont semleges.


Aztan hogy milyen jo hogy mozog. Aha persze. Nem jo. Amig kicsi, bizarr, amikor nagy, akkor uber bizarr es meg kellemetlen is. Lattad az alien filmet? Na olyan. Csak nem ragja ki magat, de neha ebben sem vagyok biztos. Amikor meg betamaszt a bordam ala akkor meg aztan egyenesen gorbe. Nem faj amugy, de szar erzes.


Most hogy mar nagy es mar nincs helye csak mocorogni, mar olyan, mintha feltekerne a beleimet mint egy spagetit. Ez sem faj, csak az erzes szar.


A melleim iszonyuan fajtak 14-15 hetig. A mellbimboim folyamatosan fajnak.


Az mondjuk vicces volt mikor egyszer csak azt vettem eszre, hogy a tudom korog. Mert ugye fel van mar nyomva a gyomrom. Azon jot nevettem.


A holyagom. Jajj a holyagom. Kerem vissza a holyagom. Mikor tekerkozik odabenn az olyan erzes mintha valaki raszoritana a holyagodra ket kezzel es csavarni kezdene mint a vizes ruhat. Remek. Mondhatom remek. Ejjel ketorankent egyenesen mennyei. Gondolhatod. Pedig akkor nem is tekergeti. Csak siman terpeszkedik rajta.


Aztan ott a derekfajas. Most mar ha elterpeszkedek a kadban hogy valami igazan kenyelmes es jo is tortenjen.. na akkor all be a derekam. De nem ugy ahogy valaha el tudtam volna kepzelni. Konkretan olyan, mintha szetcsusznanak a csigolyaim. Ilyenkor elhalo halalsikolyt hallatok es a ferjem jon kihalaszni.


Ja es a legjobb hogy gorcsol a talpam. Igen. A talpam.


O es emlitettem mar hogy a 17. Hetig ketnaponta volt migrenem? Na az is uberkiraly volt. Azota csak hetente van.


Az is csodalatos erzes ahogy feszul a borom. Szinte erzem ahogy szakad szet. Es viszket is.


Ja es brutal modon romlik a szemem. De nem cserelhetek szemuveget mert allitolag visszaall. Meg jo hogy a kontaktlencsevel valamivel jobban latok.


Aztan hat ugye nehez is. Mar 2 kilo.


De valahogy mindezzel egyutt amugy tenyleg erdekes modon jo erzes, hogy van ott benn egy baba. Es szerintem valahogy ez a teny igy teljesen elviselhetove teszi az osszes orjito dolgot.

2019. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!