Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik otthon vagytok,...

Kismamák, akik otthon vagytok, es többnyire rosszul vagytok, mit csináltok otthon egész nap? Mivel foglaljátok le magatokat?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem főleg azokat akik rosszul vannak,mert en se sétálni, se boltokba, sehova nem merek

egyedül elindulni. Itthon viszont azt érzem, minden napom értelmetlen.


2019. dec. 5. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Rosszul nem voltam sosem, de az elsővel nem is mászkáltam sokat. Rengeteg plüssöt varrtam neki, kötöttem takarókat, elkészítettem a kiságyforgót, hímeztem egy csomót, illetve rengeteg sütivel és speckóbb kajával megleptem a férjeM.
2019. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Én nem voltam rosszul, de sokat voltam itthon, mert a főnököm kicseszett velem, így elég korán elmentem táppénzre, kb 4 hónapos terhesen. Én kiélveztem a pihenést, semmittevést, élveztem, hogy egyedül vagyok, nem kell elmennem, nem kell senkihez se szólnom (előtte emberekkel dolgoztam, és már nagyon megutáltam az embereket, nagyon elegem lett, váltani is akartam már, csak teherbe estem). Heti 1-2 nap eljártam kismama jógára, de amúgy filmeket néztem, olvastam és rengeteget aludtam, sütiket sütöttem, hogy örömet szerezzek a férjemnek mire hazajön meg ilyenek. Nagyon nyugis és kellemes időszak volt. Szerintem akkor pihentem utoljára :D
2019. dec. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem eleg hamar tappenzre kellett mennem sajnos, kb 10.héttől.Nagyon rosszul voltam, a fejemet se birtam megemelni a párnarol mert minden jott vissza..ez kb tartott a 19. hétig.

Mostmar jól vagyok, azthiszem szerencsém van hogy jon a Karacsony, diszeket készítek, diszitem a házat,sütök, főzök mindig valamit kreatívkodok, de igyis nagyon sokat unatkozok :/

24hkm

2019. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

En most kezdtem a 33.hetet. 2 honapja vagyok tappenzen.

Viszont a mai napig rettento sok a dolgom. Epitkeztunk,es egy halom papirmunka maradt igy a vegere is,ugyhogy azok utan futkarozok,hogy minden meglegyen szulesig,es meg mindig vannak vissza feladatok. 😑

Kozben kormozok is itthon,bar azt inkabb hobby szinten mar. Van egy 3,5 eves lanyom,aki mellett nincs nagyon pihenes.Amig oviban van 8-12ig addig meg kell foznom,takaritani,mosni.

Ezek ki is veszik rendesen az eromet,foleg,hogy ikrekkel vagyok varandos,igy minden durvabb.


Mikor a lanyommal voltam terhes,nem volt ennyi dolgom,nagyon sokat pihentem,aludtam.

Erdemes ilyenkor konyveket olvasni,nem feltetlen terhesseggel kapcsolatban,a hazat patyolat rendben tartani,mert sztem mindig van mit csinalni.Akar minden nap boltba menni,es fozni. Elmenni setalni,valamilyen laza torna ilyesmik

2019. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Sokat olvastam, hímeztem, anyukabarátnőkkel sétáltunk a babákkal, neteztem, babacuccokat nézegettem/rendeltem neten, könyvtárba jártam meg még ott volt a házfelújítás. A derekam mindig nehezebben bírta, ezért a végén már nem dolgozgattam.
2019. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Én szinte csak feküdtem, mert folyton hánytam, szédültem, el is ájultam. Kb az 5.hónap elejéig így volt. Akkor mertem újra vezetni és boltba menni... Hát nem kellett volna, a kintről bejövő kipufogó gáz szaga és a boltban a húspult megközelítése is hányással végződött. Onnan még kb 1 hónappal később lettem jobban újra. Akkor takarítottam, főztem, babaholmikat szereztem be, babaápolásos videókat néztem, nevelésről olvastam könyveket, elsősegélytanfolyamra mentem.... Meg jött a karácsony is. Filmeztem, olvastam, tornáztam.... Nagyon élveztem az utolsó pár hónapot, hogy nem kell semmit se csinálni😅rápihentem a nehezére.
2019. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Lassan 14 hetes vagyok és még mindig bármikor ájulás ig rosszul. Nekem azért nagyon rossz mert itt a 2 évesem, akit el kell látni és persze jó lenne ezen kívül is úgy foglalkozni vele mint régen. Ma is el akartunk menni a helyi babaklubba, hogy ő játszhasson a kisbarátaival én meg beszélgethessek egyet anyuka ismerősökkel, de csak az utca végéig jutottunk. nem merek egyedül messze menni vele, mert félek ha rosszul leszek mi lesz, mégha egyedül lennék csak csak de így. Így a régi 1,5-2 órás séták is csak max fél órásak, az otthoni játék se megy úgy. Veszélyeztetett is vagyok így azért se ugrálhatok. De majdcsak jobb lesz.
2019. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!