Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes a barátnőm! Emiatt fel...

Terhes a barátnőm! Emiatt fel kell adnom az álmaimat vagy így is meg lehet oldani őket?

Figyelt kérdés

Bevallom kicsit megijedtem, de közben nagyon örülök! Pont most terveztem, hogy egy komoly grafikusi tanfolyamra kezdek el járni, ami teljes munkaidős. Jelenleg a keresetem ügynöki munkából származik, de nem akartam örökre az maradni, mert ambicióim vannak meg az nem egy biztos jövedelem örökre (bár eddig mindig jól kijöttem). Szüleimmel és a barátnőmmel is megbeszéltük, hogy fogok dolgozni, de jóval kevesebbet, így a pénz is kevesebb lesz. Szüleim nagyon szeretnék ha megtanulnám a szakmát és biztos jövőm lenne, így felajánlották, hogy a képzés ideje alatt kipótolják a jövedelmemet, hogy ugyanannyira jöjjek ki mint máskor. A barátnőm is támogatott, már mindent elterveztem amikor jött a hír.

Most nem tudom mitévő legyek. Vannak a páromnak olyan megjegyzései, hogy most azonnal biztos állást kell találnom (és ezzel a tanfolyamos álmoknak lőttek). Ő és a szülei is elkezdtek ajánlgatni álláslehetőségeket hosszútávra, pl ahol az apja dolgozik, oda keresnek raktárost határozatlan időtartamú szerződéssel. Ő is úgy van ott már 7 éve. Azt mondják ez lenne a biztos, egy gyerekkel már nem szabad kisérletezni meg tanfolyamozni, egy férfinek biztos jövedelem kell, hogy eltartsa a családját!


Volt valaki ilyen helyzetben? Mit kéne csinálnom most? A grafikus munka azért tetszett meg, mert Apám festőművész, örököltem tőle a jó rajzolási-művészi képességeket és értek a számítástechnikához is. Valamint egy grafikus barátomnak besegítettem egy munkában teljesen amatőrként és eléggé megdicsértek. Mindenki mondta, hogy azonnal iratkozzak be egy tanfolyamra. Azt is mondta a barátom, hogy külföldön ahol dolgozik, kapkodnak az emberek után és simán elintézné hogy odamehessek. Őt is a feleségével együtt költöztették ki és mindenben segítették őket. Ma már két gyerekük van és 6 éve élnek kint. Nagy álmom volt külföldön is élni.

A tanfolyam 2 éves, a hetekben van az utolsó lehetőség beiratkozni! Utána állítólag eltörlik az egészet az új törvények miatt (ez az infó nem 100%!)



2019. dec. 5. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Először legyen egy biztos munkád, utána pedig bármikor beiratkozhatsz esti oktatásra, vagy levelezőre, és le tudod tenni a grafikus szakmát, munka mellett.
2019. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha a párod megtartja a babát, akkor kell egy állandó állás. Nézz utána, hogy estiben el lehet e végezni a szakot. Ne hagyd ki, lehet kemény lesz az első időszak, de a baratnodnek is meg kell értenie, hogy vannak céljaid. És ha hosszú távon nézzük, akkor az jobban is fizet majd, ha még tudsz belőle élni majd. Hosszu tavuan gondolkodj, a rövid távú nehézségeket meg egy erős kapcsolat kibirja. Mondom ezt úgy, hogy a párom tanul (szakacsnak), plusz mellette 10 12 órás muszakokban dolgozik én pedig a babonkkal vagyok itthon.
2019. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom a barátnőd is dolgozott korábban így nem csak a te bevételed lesz. Én kisbaba mellett is támogattam a férjem hogy menjen egyetemre.
2019. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is grafikus, nekünk is úton volt a baba mikor beiratkozott. Annyi, hogy nekem 0 segítségem volt abban az időszakban, nehéz volt, de tudom hogy egy grafikus mérföldekkel többet keres mint anno abban a szakmában amivel elhelyezkedett.


Természetesen dolgozott, fix fizetés tényleg kell a baba mellé, mert kiadások azért vannak (pl bexsero oltás 30e/db), stb, de ő munka mellett csinálta meg a tanfolyamot.


Reggel 6-14ig dolgozott, 15-20ig tanult plusz szombaton.


De megérte, nagyon jó munkahelyet talált, egészen jó fizetéssel és miegymással.


De ha nem dolgozott volna, akkor fogalmam sincs miből vettük volna meg a gyerek cuccait, mert az én csedem se volt ám olyan hejjdejo

2019. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Barátnőd nem dolgozik? Nem kell feladnod az álmaid, én munka mellett (30 órában dolgozom) csinálom a grafikus sulit és másfél éves gyerekem van. Férjemtől sosem várnám el, hogy mondjon le az álmairól..
2019. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Flagstaff ***** válasza:
94%
Ha nem mész el a tanfolyamra, az első kiakadásnál a gyereket fogod okolni, de legkésőbb, amikor kamaszodni kezd. ("MIATTAD MONDTAM LE AZ ÁLMAIMRÓL? TE MEG ARRA SE MÉTATSZ, HOGY...") Szerintem, ha szüleid úgyis kipótolják a fizudat, menj el nyugodtan tanfolyni.
2019. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tanfolyam+részmunkaidős munka, legalább a szülésig. Barátnőd is dolgozzon, amíg bír, illetve kérjétek a szülők segítségét.

Ha nem is kezded el a tanfolyamot, ne mondj le róla, esetleg 1-2 évet csúsztasd.

2019. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Miért kéne feladnod? Gondolom bnőd is melózik, ha nem veszélyeztett, akkor 8hónapig melózhat
2019. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Semmiképp ne add fel. A gyerek nem arról szól, hogy feladd az álmaidat, hanem hogy teljesebbé tegye az életet.

Barátnőd is dolgozzon ameddig tud, aztán fél éves kortól bölcsibe tudja adni a gyereket. Nem szabad egy férfit sem úgy kiszipolyozni, hogy az álmait ne tudja megélni, az később csak visszaüt és rossz lesz mindenkinek.

2019. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

"férfinek biztos jövedelem kell, hogy eltartsa a családját"


Ezzel nem vitatkoznék, DE nem úgy, hogy felad mindent, egy szép karrier tervet és elmegy raktárosnak... Aztán jön a szétválás meg rosszalló megjegyzések, hogy "jajj pedig olyan szépen megvoltak, hát mi történt? milyen szemét, kisgyerekkel ott hagyjaa..." Ja, csak azt ilyenkor nem nézik, hogy a férfinek az igényei mennyire maradtak meg vagy pedig egy a tesztoszterontól teljesen megfosztott báb lett.

2019. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!