Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbetegség kora terhesen?

Cukorbetegség kora terhesen?

Figyelt kérdés

3 napja mindennap leesik a vércukrom, de olyan szinten, hogy remegek, muszáj egyek valamit. Egyik pillanatról a másikra.

Nyáron nézettem terheléses vizsgálatot, ott nem volt baj. Viszont az inzulin ertekemre mondott a doki egy kezdetleges IR betegséget. De nem mondta biztosra.

Viszont most 6 hetes terhes vagyok. Nem tudom milyen tünetei lehetnek a terhességi cukorbetegségnek.

Sokat alszom, sokat iszok. De hozzáteszem, hogy nem nagyon kívánom az édeset, csak néha eszem.

Ha nem javul az állapotom megyek dokihoz.

Volt már vetélésem, emaiatt is aggodom.



2019. dec. 8. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a cukrod, amikor szerinted leesett?
2019. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs mérőm. :/ Bekellene szerezni ugye?

Van hogy leesik a vercukrom de az csak egy olyan erzes hogy edeset kivanok, el is mulik hamar.

Na ez meg olyan szintu hogy lekell uljek azonnal, remegek, szedules hanyinger egyszerre rám tör eszek vmit, iszok cukrosat es 10 perc mulva is erzem meg hogy nem mult el a baj. Szoval komoly vercukor leesesrol beszelek. Soha ilyet nem tapasztaltam. Na es ez megy pentek ota mindennap.

2019. dec. 8. 20:37
 3/6 A kérdező kommentje:

Olvastam már a mérőről, de nem tudtam hogy ezt akárki beszerezheti.

Holnap veszek egyet, vagy megrendelem.

2019. dec. 8. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy semmi köze a cukorhoz, főleg, hogy nem javul attól, hogy cukrosat iszol. Lehet, hogy a vérnyomásod esik le.
2019. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kezdetleges IR is, dietaznod kellene végig a terhesség alatt, sőt utána is!

Szerintem mielőbb el kellene kezdened egy 160 grammos szénhidrát diétát!

2019. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mérted meg, akkor nem tudhatod, hogy leesett. Egyébként olyan alacsony vércukor érték, ami már veszélyes még gyógyszerrel kezelt cukorbetegnek sem lehet, nemhogy egy egészséges embernek, vagy terhességi cukrosnak (gondolom nem éhezel egy hete).
2019. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!