Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy viseltétek azt az...

Ti hogy viseltétek azt az időszakot, amikor még nem látott benneteket orvos? 5 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és 1 hete megtudtam, hogy kisbabánk érkezik. Egyből bejelentkeztem egy magándokihoz, ahol közölték velem, hogy 6 hetes kor előtt felesleges mennem. Én nem tudtam, hogy ez így megy, de aztán anyum és barátnőim is megerősítettek ebben. Anyukám azt javasolta, éljem úgy az életem, mint eddig. 😀 Ami nem épp könnyű, még van 1 hét, de majd megesz a fene, reggeltől estig csak ezen agyalok, még egy film se köti le a gondolataim. Félek is, várom is, minden van bennem!

2019. dec. 11. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Jól, nem vagyok az az izgulós fajta
2019. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem szoktak korai terhességgel orvoshoz rohangálni, mert ilyenkor még magától kilökheti a szervezet (ld kémiai terhesség: pozitív teszt, majd egy-két hét késéssel megjön a vérzés).

Pontosan ezért ilyenkor még elújságolni sem szokás, mert amíg a doki nem erősíti meg, addig bármi lehet.


Persze megértem, hogy izgatott vagy, kívánom, hogy nálad ne így legyen. :) De most tényleg nincs más, mint élni a megszokott életed.

2019. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Volt életem, volt mivel foglalkozni ami lekötött. Jól is tettem, mert volt olyan terhességem ami 9 hetesen megszűnt.
2019. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Én beleestem abba a hibába, hogy túl korán mentem, amikor még nem látott terhességet az orvos (volt egy kémiai terhességem és kissé paráztam, ráadásul olyan munkahelyen dolgoztam, ahol tanácsos volt minél előbb táppénzre menni). Csak megvastagodott nyálkahártyát látott, mondta, hogy 2 hét múlva menjek vissza, és addig viselkedjek úgy, mintha valóban terhes lennék, szedjek terhes vitamint. Eléggé izgatott voltam és azt hittem, az a 2 hét az örökkévalóság. :)
2019. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy miért nem szoktak egyből orvoshoz menni, elmagyarázta a nővérke és anyukám is :-)

És pont azért tűnik örökkévalóságnak ez a 2 hét, mert fogalmam sincs, hogy mi van odabent. Minden rendben van e, van e szívhang, ugye nem szívódott fel, ilyesmi. Bár semmi panaszom nincs (vérzés vagy ilyesmi), fájnak a melleim és néha feszül picit az alhasam, de semmi aggodalomra való okot nem észlelek :-) kopp-kopp....

2019. dec. 11. 11:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha él még valamelyik nagymamád, kérdezd meg tőlük. Ők valószínűleg még semmilyen ultrahangra nem mentek.
2019. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Elso terhessegnel mar pozitiv tesztnel tutira vettuk, hogy szulok leszunk, nagyon orultunk neki, aztan az orvosnal kiderult, hogy nincs baba, ures petezsak van, muteni kell. Masodik terhessegnel mar okosabb lettem, addig nem is mertunk orulni se, amig a doki meg nem erositette, hogy minden rendben :) Amig nem latott orvos, nem tekintettem magam terhesnek.

37 hkm

2019. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
A legjobb időszak volt, 6 hetesen mentem dokihoz, volt szivhang, 7. héten kezdtem el hányni, ami a szülésig tartott.
2019. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azta, kedves utolsó, akkor nem voltál szerencsés, remélem én nem járok így, mert nagyon félek a rosszullétektől. Remélem nem dobom majd ki a karácsonyi menüt... :-) egyébként én sem merem beleélni magam a dolgokba, férjem viszont már neveket nézeget. Figyelmeztettem, hogy ne igyun előre a medve bőrére, ezért is kín ez a 2 hét.

Viszont képzeljétek, mint irtam magándokihoz megyek, de felhívtam az állami nőgyógyászatot, mivel nálunk külön magánszülészet nincs, állami kórházban kell szülni, így az állami nőgyógyászhoz is kell járnom kell, és közölték velem, hogy 9 hetes kor előtt nem tudnak fogadni, mert nincs időpont. Szerintem ez felháborító. Még szerencse, hogy eltudok menni magándokihoz, de aki nem engedheti meg magának az mit csinál?? 🙄 Bocsi az offért.

2019. dec. 11. 14:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy mit csinál? Akkor megy, amikor van időpont. A 9. héten sem késő. Ha valaki a pozitív teszt után bejelentkezik, biztosan kap azért időpontot pár héten belül, nincs ezen semmi felháborító. Ha panasz van ellátnak azonnal ambulancián, panaszmentes terhességgel meg nem kell rohanni orvoshoz. Én elsőnek több, mint 8, másodjára csak a 10. héten mentem először, nem késtem le semmiről. Sokan vagyunk így ezzel, nem mindenki fut orvoshoz, mikor még meg sem száradt a teszt, mert teljességgel felesleges,ha nincs orvosi indikáció a korai kontrollra, az elején nem nagyon van mit tenni, vagy nézni, a természet dolga minden.
2019. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!