Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt, akinek barnázás/vérzés...

Volt, akinek barnázás/vérzés mellett egészséges terhessége, babája lett?

Figyelt kérdés

7. Hétben járok, 5. Hét óta barnázás miatt gyógyszert szedek (Pogesterone Exeltis) . Tegnapelőtt kevés friss piros vérzésem is volt, mentünk dokihoz, mondta, hogy a babával minden oké, volt szívhang, zárt a méhszáj, a méhemben nem látott vérzésre utaló jelet. Azóta viszont erősebb a barnázás, mint előtte volt (de friss vérzés azóta sincs). Azt mondta, hogy most már mindennek rendben kell lennie, de cseppet sem nyugtat, hogy azóta is barnázom. Ő nem tulajdonított neki nagy problémát.

Tudnátok bíztatni pozitív tapasztalatokkal? Annyira megijesztenek azok az írások, ahol mondták, hogy megállt a szíve, a 12. heti uh-n látták, hogy már nem él, stb.



2019. dec. 20. 07:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen egyik nap kb délben kezdtem barnázni. Az sem egy pillanatnyi volt, folyamatosan jött bár nem erősen. Orvos felírt nekem is progeszteront (utrogestan). Elkezdtem használni, még este volt barnázás és másnap reggel tisztasági betéten de onnantól nem. Majd 16 hetesen is volt kevés barnás folyás, akkor fertőzést mondott az orvos, kaptam rá gyógyszert. Már 4 éves :)

Figyelj, ha a barnázás mellett szépen fejlődik a baba, akkor jó eséllyel nem jelent semmi rosszat :)

2019. dec. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én hat hetesen véreztem be, 14. hétig erős görcsös vérzésem volt. Már négy éves makk egészséges nagyfiú
2019. dec. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is barnáztam,egy hétig.Hétfőn lesz két hetes a babám!☺️❤
2019. dec. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiammal 6 majd 8 hetesen barnáztam. Utóbbi után kaptam csak gyógyszert. Pihenés plusz egy kis extra óvatosság. 40 hétre született komplikáció mentesen, ma már 2 éves igazi ördögfióka. A tesóval a 6. hét végén kezdtem barnázni, szintén ügyelet, gyógyszer. Pihenés, amennyit a fiam mellett tudok. Már 16 hetes vagyok és minden rendben eddig.
2019. dec. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
12 hetesen kezdtem barnázni, megpanttant egy ér a hüvelyben, mint utólag kiderült. Most vagyok 38 hetes, azóta sem volt semmi gond.
2019. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A 6., 9. és 16. héten is pecsételtem. Már 7 hónapos.
2019. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Eléggé el vagyok keseredve, a vérzés óta több a barnázás, minden törlésnél barna jön... nagyon félek, nehogy baj legyen.

2019. dec. 20. 09:46
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mind a három gyereknél volt vérzésem, barnázásom. Nyugalom, fekvés, pihi ;)
2019. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hetedik héten pecsételtem, most meg 11 éves lesz a fiam. :)
2019. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

11. és 12. héten ömlött a vér belőlem; az orvos is csak vödörbe tudta felfogni a vizsgálat alatt. Befektettek a kórházba; vetélésként kezelték a helyzetet, készítettek a műtőbe; nem ehettem, és csak keveset iszogathattam napokig. Volt, hogy tenyérnyi darabokban távozott az alvadt vér, ilyenkor azonnal csinálták az UH-ot, -volt, hogy egy nap 3x is-; és ahogy teltek a napok, úgy egyre tanácstalanabbul néztek egymásra az orvosok, hogy a babám még mindig ott csápol nekik az UH-on, ilyen vérzés mellett. Volt olyan, aki az esti vizitnél egy tollvonással áthúzta minden gyógyszeremet mondván, 'ha ilyen korán, ilyen nagy problémák vannak, akkor biztos beteg, hagyjuk elmenni...'; de én másnap reggel, másik orvostól kiharcoltam, hogy menjen minden tovább, mert ha beteg is lenne, akkor is csak én és a férjem vagyunk hivatottak dönteni a sorsáról.

Egyébként a placentából véreztem, ami teljesen a méhszájon volt. Annyira kivéreztem, hogy vacilláltak a transzfúzión is, de mivel nem kelhettem fel, fekve meg nem volt panaszom; így megúsztam vénás vas injekciókkal.

Végül egészséges kislányom született, aki már elmúlt 1 éves.

Fekvés, fekvés; ennyit tudsz tenni ilyenkor Érte...

2019. dec. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!