Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aspirin protect 1 hónapig?!...

Aspirin protect 1 hónapig?! Bemerjem venni?

Figyelt kérdés
32 hetes várandós vagyok, és a Nőgyógyászom azt mondta a 36.hétig szépen szedjem az Aspirin protectet... Mivel volt már sajnos vérrögöm (agyban) így amiatt. De a tájékoztató szerint igen csak nem javasolt terhesség alatt. Ti bevennétek? Kicsit elbizonytalanodtam.

2019. dec. 21. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Bevenném.Nőgyógyász tutira ért hozzá,bízz benne.Plusz szinte az összes gyógyszerre az van írva hogy terhesség alatt nem ajánlott.
2019. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem bízol az orvosodban, akkor keress másikat. Vagy szerinted direkt ártani akar neked vagy a születendő gyerekednek? Nyilván mérlegelt, hogy számotokra mi jelent nagyobb kockázatot és ez alapján javasolta, hogy szedd a gyógyszert.
2019. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem javasolt, de az orvosod dönthet másképp. Ha nem bízol benne, akkor meg miért jársz hozzá?
2019. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Igen, bevenném.Az orvosod ismeri a kórelőzményeidet, csak jobban tudja ,hogy mit lehet mit nem mint a gyakori kérdéseken válaszolók többsége.
2019. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Szedd nyugodtan.

Gondolj bele. Ha volt vérrögöd.. És ha nem szeded, ESETLEG ÚJRA lehet majd, de azt nem biztos hogy túléled ha megindul az agyadból. A gyermekedért szedd.

2019. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Nekem többszörös vetélés miatt kellett szednem. Lombikosoknak is kifejezetten ajánlani szokták. Ez csak egy enyhe véralvadás gátló.

Ha jól emlékszem én is a 36. hétig szedtem az utolsó terhességemnél.

2019. dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

És abba belegondoltál, mi van akkor, ha képződik egy rög, elindul, és pont a picinél zár el egy fontos eret? Akkor tulajdonképpen megölöd azzal, hogy nem szeded az orvos által ajánlott gyógyszert. Laikusként úgy gondolom, hogy a gyógyszer nem a picinek ártana, hanem a szülés során neked okozhat problémát, ha a véred nem alvad rendesen (erre utal, hogy az első két harmadban szedhető).

Az orvos valószínűleg mérlegelte a kockázatot, és az alapján döntött. Neki sem érdeke, hogy elvérezz a szülőágyon! Ha aggályod van, beszéld meg az orvossal, de önhatalmúlag semmiképpen ne bíráld felül!

Kérdezd meg, miért kell, és mi a kockázata a szedésnek/nem szedésnek.

Szintén laikusként: esetlegesen vérzésproblémákat a szülés során tudnak kontrollálni. Míg ha képződik egy rög, abba belehalhatsz te is, és a pici is, mielőtt kórházba kerülnétek.

2019. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
A 12. héttől majdnem végig szedtem magas toxémia rizikó miatt. Nyugodtan vedd be.
2019. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Amerikában a lombik protokoll része. Magyarországon is sokszor adják, vagy helyette Clexan injekciót kell szúrni, valakinek azt is a terhesség végéig.

Emellett sok gyógyszernél azért írják rá, hogy terheseknek nem javasolt, mert nem végeztek terheseken vizsgálatot. Ettől függetlenül az orvosod tudja miért adta.

2019. dec. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én új orvost keresnék. Agyi trombózisod volt és csak egy vacak aspirin? Clexane-t kellene szúrnod végig.
2019. dec. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!