Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi lehet ez a...

Szerintetek mi lehet ez a barnázás?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, 1 hete éjszaka vettem észre egy pici világos barnás foltot a bugyimon, másnap hívtam is az orvosom aki másnap fogadott, annyi volt az utasítása hogy magnéziumot kell szednem , ne emeljek és pihenjek minél többet. Ezeket betartom. Volt kb másfél nap szünet és tegnap estétől újra barnázom szintén kis mennyiségben. Orvos nem küldött vérvételre se uh. Olvastam sokan kaptak hormon pótlást, de én semmit. Aggódom. Egyébként barnázás kezdete előtt 1 nappal voltunk együtt párommal, doki erre fogta. Úgyhogy most persze nincs együttlét. De lehet ez hogy nem egyből jelentkezik utána vérzés és eltart eddig? Görcs hála Istennek nincs. Hányingerem, terhességi tüneteim vannak, ami a védőnő szerint jó jel mert dolgoznak a hormonok. Az a gond nem tudok kihez fordulni pláne most hogy ünnepek jönnek. Persze ha görcsölnék véreznék mennék az ügyeletre. Volt valakinek ilyen és minden rendben volt végül? Inkább megnyugtató válaszokat várnék, mert tudom az idegesség se tesz jót.
2019. dec. 23. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Hormonpótlást (progeszteron) általában a 6. Hét körül szoktak kapni a kismamák, a progeszteron hormon segíti elő a petezsák megtapadását, ami kB a 7 hétig meg is tapad ennek köszönhetően. Szerintem a 8. héten már úgymond felesleges a progeszteron pótlása, hisz akkor már normálisan meg van tapadva a baba a helyén. Ezért nem kaptál.

Viszont, nem tudom a közeletekben van e bármilyen Drogéria, e vitamint kellene szedned omega 3 zsirsavval, az e vitamin segíti a progeszteron hormon termelését, meg amúgy is egy hasznos vitamin.

Ezen kívül, magnézium, láb fel, pihenés és relaxálás, többet nem tudsz tenni, bár egy uh tök jó lett volna, holnap szenteste de ha vége az ünnepeknek, akár magánban, én megnézetném.

Ne izgulj, én is vérezgettem, de én az 5. Héttől a 20. Hétig, mindig más más okok miatt (progi hiány, hematoma, mehszaj seb) már másfél éves a fiam, tuleltuk, de a pihenés és figyelem eltereles mondjuk könyvvel sorozattal sokat segít.

2019. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Gravidát és magnéziumot szedek, de van itthon e vitamin és omega is, akkor szedem azokat is. Igen ünnepek utánra már kinéztem egy nagyon jó dokit aki csinál uh-t is egy másik városban. Úgyhogy nem várok a 12. hétig itt.

Akkor neked is volt nem kevés aggodalom, de nagyszerű hogy minden jól alakult.

Legyen csodás Karácsonyotok! :)

2019. dec. 23. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Neked is boldog karácsonyt 🎄
2019. dec. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!