Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akik egyetem után...

Anyukák, akik egyetem után estetek teherbe, Gyes után még volt esélyetek elhelyezkedni a szakmátokban? Amúgy mindenki más véleménye is érdekel.

Figyelt kérdés

Tabletta mellett estem teherbe, nem is értem hogyan.

Most fogom befejezni a második egyetemet. Az egyik bölcsészszak volt német és angol fordítás, a másik gazdasági szak. Angolt és németet középfokon beszélem. Egyetem mellett ügyfélszolgálaton dolgozom német nyelvvel, építőmunkásoknak adok tanácsot a jogaikat illetően.

Viszont ez csak egy ügyfélszolgálati munkakör. Nagyon aggódom a jövő miatt, hogy gyes után még el fogok-e tudni helyezkedni a saját szakmámban.

Van köztetek olyan, aki így járt mint én? El tudtatok még helyezkedni gyes után a szakmátokban? Csak mert a kiesett idő az SOK. Vagy mit ajánlotok? Csináljak meg egy mestert a gyes alatt? Esetleg továbbképzés?

Mindenki válasza érdekel, nem csak az érintetteké.

Minden tippnek örülni fogok.



2019. dec. 24. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Gratulálok a Babához! 😊😊 sajnos nem tudok tanácsot adni, mert nem voltam ilyen helyzetben, DE jövőre (azaz 2020-ban ) ráállunk a babaprojektre, nos, ez lehet, hogy azonnal sikerül, lehet, csak 2 hónap mulva, lehet, 1 év múlva.. de ugyanúgy vagyok mint te: ügyfélszolgálaton dolgozom fél éve, és mellette levelezőn csinálom a második diplomámat. (Az elsőt idén nyáron fejeztem be).


Annyi egészen biztos, hogy Neked 2 diplomával a tarsolyodban semmi aggódnivalód nem lesz, nyugi. És a munkáltatók nagyon is tisztában vannak azzal, amikor felvesznek egy fiatal nőt (akinek még nincs gyereke), hogy nagy valószínűséggel el fog menni szülni. Aki pedig mégis alkalmaz, az tudja, mire számíthat...


Egyébként ha éppenséggel belefér a pici mellett még Neked egy 2 éves mester, akkor hajrá, ezekkel tuti nem lősz mellé! Persze csak ha nem veszi el minden energiádat, mert azert arra figyelj, hogy magadra is jusson időd.


Jó egészséget kívánok! :)

2019. dec. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia köszi szépen, haha tényleg egy cipőben járunk. Drukkolok, hogy minél előbb összejöjjön nektek is, ahogy szeretnétek. Attól félek, hogy a diplomám "elavult" lesz addig, úgyhogy akkor igen, azt hiszem, megcsinálok egy mestert is mellette. :)
2019. dec. 24. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvekkel, ssc-s tapasztalattal én nem aggódnék... És gratulálok! :)
2019. dec. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi hármas :)
2019. dec. 24. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha SSCbe szeretnél visszamenni, azt bármikor megteheted, mivel ahhoz csak a nyelvtudás kell.


Én úgy oldottam meg, hogy nem maradtam otthon három évet.

2019. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös őszintén szólva a szakmámban szeretnék elhelyezkedni. És ha szabad kérdeznem mennyi idő után mentél vissza dolgozni?
2019. dec. 24. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz energiád, csinálj msc-t mindenképp. Magyar kis és nagy bt.-nel tuti hátránnyal indulsz de egy multinál meg tudsz csípni kezdő melot, aztan majd fel tornászod magad. Igazából ugyanazok az esélyeit mint bárkinek csak pár évvel idősebb leszel.
2019. dec. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvégeztél egy angol és német fordítói szakot, de csak középfokon beszéled ezeket a nyelveket? Ehhez nem alapfeltétel a felsőfok? Csak mert már egy átlag gimnazista is beszél középfokon.
2019. dec. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8as ennek semmi köze nincs a kérdésemhez már bocs
2019. dec. 26. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezekkel a diplomákkal szabadúszóként már a gyes alatt simán fogsz találni melót. Persze kérdés, hogy a fordítást vagy a gazdasági szakot tekinted-e inkább a szakmádnak, és hogy utóbbi mennyire specifikus, tehát pl. ha három évre kiesel belőle, mennyire maradsz le a technikai előrelépésekről. Fordítóként (egyelőre) viszonylag könnyű dolgod lesz, főleg, ha a nyelveket a gazdasági területtel tudod kombinálni. Esetleg végezz el egy gazdasági szakfordító-képzést még levelezőn, biztos, ami biztos. (Fordító-tolmács vagyok, de nem otthon és nem a szakmában dolgozom.) Sok sikert a babához és a szakmai életedhez is!
2020. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!