Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 10 hetes magzatom uh-n...

Ha a 10 hetes magzatom uh-n 11 hetes fejletségnek felel meg akkor pl egy down kor/genetikai szűrésre bejelentkezéskor melyik hetet kell megadni/ alapul venni?

Figyelt kérdés
Azért kerdezem mert sajnos nem tudnak 12 hetesre szűrésre időpontot adni, csak 13+fél hetesként tudnék menni. Ezt a vizsgálatoz 13+6 napig csinálják meg, szóval ha az uh-s hetet veszem alapul akkot már nem lesz pontos az eredmény.

#terhesség #Magzat fejletség #hány hetes vagyok
2019. dec. 26. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosítani a 12. heti uh-n szoktak, úgyhogy szerintem az utolsó menstruációt vedd alapul, minden terhes nő ez alapján kap időpontot.
2019. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az nem számít, hogy uh szerint mekkora. Végig az utolsó menstruáció lesz a mérvadó. Az én babám mindig 2 héttel volt nagyobb, előbb is született 2 héttel. De akkor is a mentruációhoz számolták a heteket.
2019. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

12. hétig az utolsó mensihez viszonyítanak, majd a 12. hetin pontosítanak és akkor írják ki a várható szülés időpontját ami fix és többet nem módosítanak, hiszen minden baba másképp fejlődik innentől így lesz valamelyik 40. hétre 4 kg vagy 3 kg. De legalább tudják, hogy korán születik, vagy túl sokáig van bent.


Eleinte egyforma ütemben fejlődnek, de pici eltérés lehet, mivel a pontos beágyazódás idejét senki nem tudja. Na meg mindenkinek máskor van ovuja, más hosszú a ciklusa, de alapvetően az utolsó mensi ideje a fix, és, ha a doki tudja, hogy 30 napos ciklusaid vannak, akkor tudja azt is, hogy a mensihez viszonyítva a 8. héten túl pici az embrió, akkor gond lehet. Ha egy héttel nagyobb, akkor korai ovu lehetett, stb. Muszáj egy fix időponthoz viszonyítani független a méretektől az elején :)

2019. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom hgy az utolsó menstruációtól kell számolni csak amiatt vagyok nyugtalan hgy a 13,5 hetes szűrést későinek érzem főleg úgy hgy a magzat még annál is fejlettebb.

Mindig pontos 30 napos a ciklusom.

2019. dec. 26. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
A magzat mérete számít.
2019. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy kaptam időpontot, hogy meg kérdezték az utolsó ultrahang szerinti méretet, meg persze hogy melyik nap volt.
2019. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!