Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érzem, hogy szeretném a...

Nem érzem, hogy szeretném a gyerekem. Normális ez, ugye fog változni?

Figyelt kérdés

Első gyerek.

Megszakítással "védekeztünk", úgy voltunk vele, hogy ha jönni akar a gyerek, akkor jöjjön. Egyik alkalommal elment bennem a párom, egyből terhes lettem.

Megijedtem, sírtam, nem gondoltam, hogy elsőre összejön. Elvetetni nem akartam soha.

Gyakran gondolok arra, hogy biztos kellett-e ez nekem, mit fogok vele csinálni, lesz-e elég türelmem hozzá, szeretni fogom-e. Ha meglátom ultrahangon nem érzek semmit. Néha várom, néha nem. Bűntudatom van.

A párom nagyon várja, örül neki, mindenkinek meséli, hogy gyerekünk lesz, azt mondta ő már most szereti, ide-oda fogja vinni, ezt és ezt fog vele játszani stb.

A szüléstől is nagyon félek.



2019. dec. 29. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk hogy fog e változni. Mindenki azt mondja hogy igen, majd ha megfogod, meglátod jajj elönt a rózsaszín mámor. De ez egyáltalán nem biztos, van bőven példa az ellenkezőjére is.
2019. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Fog változni. Ne stresszelj ezen és ne hibáztasd magad.


Én is elhittem a rózsaszín habosbabos sztorit, hogy amint meglátod az UHn, azonnal imádod és kötődsz hozzá. Van, akinél így megy, lehet. Nálam kur.v.ára nem így volt. Még a szülőszobán se. Meg kellett ismernünk egymást a babával, és pár hét után már szerettem. Azóta meg már elválaszthatatlanok vagyunk.

2019. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Enyém 3 éves és még mindig nem szeretem úgy igazán. Csak elvagyok vele, de ennyi. Mondjuk ennek az is az oka,hogy ő fiú, és soha nem akartam fiút.
2019. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
3# Csóri gyerek.. Remélem az apja azért szereti?
2019. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem várt baba volt. Sőt, még az apja is elhagyott terhesen, megkeserítve a terhességet. Mikor megszületett és felsírt, olyan volt, mintha egy idegen gyerek sírna. Aztán egyszer kb. 2 hetes korában magam mellé fektettem az ágyban, átöleltem és elöntött a szerelem, vagyis még valami annál is sokkal de sokkal erősebb és jobb érzés. Ez hosszú percekig tartott akkor és azóta is ő az egyetlen, igazi, életem szerelme, a kislányom.
2019. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk is becsúszott babánk van, de nem volt akadálya igazából, hogy jöjjön, fizikailag minden készen várta. Vártam egyébként de mindig úgy éreztem, nagyon nem vagyok készen rá. Mikor megszületett, elpityeredtem ugyan és öleltem, de igazából semmit nem éreztem belül, inkább a megkönnyebbülés esett jól. A szülés másnapján kijött rajtam egy köhögős-lázas-náthás vírus, és rákérdeztem a dokitól, hogy van-e ezzel teendő. Annyit mondott, hogy ne puszilgassam a babát. Én meg így magamban, hogy minek puszilgatnám?! Eddig se puszilgattam, miért kellene? Szóval ennyire. De aztán szépen lassan ahogy megismertem a gesztusait, reakcióit, mosolyát, ragaszkodását, "beleszerettem". Most 7 hónapos, rajongásig imádom. Nem egyszerű baba, de egy vigyorral a legnagyobb rosszkedvemből ki tud húzni, életem legnagyobb csodája. Ne aggódj, a természet tudja a dolgát! Majd pár hónapos korában már mosolyogni fogsz ezen a kérdésen.
2019. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Egyreszt a szulestol ne felj, ezen tul kell esni, csak engedd bele magad, sokkal gordulekenyebben mennek a dolgok ha belul nem tiltakozol ellene.

Masreszt vhol akar termeszetes is lehet h ilyen elozmeny utan nem erzel (meg) kotodest.

Nekem a csaszar es az rontotta el h 24orara elvettek rogton, igy amikor erte mentem, meg sem ismertem, h melyik baba az enyem, iszonyatos buntudatot ereztem h egy igazi anya rogton megismerne a babajat (holott szules utan egy puszira lathattam, tehat nagyon nem szokhattam a latvanyahoz), nekem az segitett h 1agyas szobaban 3 napig csak mi kettem voltunk, en csinaltam mindent, "osszeszoktunk".

Ne ostorozd magad, tagadni nem kell h baba van a hasadban de siman lehet h atkattansz amint meglatod v melledre teszed.

2019. dec. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
2.szor vagyok terhes, de még mindig nem erzem magam keszen rá, és soha nem is fogom. Vannak ilyen emberek, akiknek nem való gyerek, akkor ne eroltesd. Nem kötelező megszulnod, ne kinozd magad es a gyereket. Inkabb vegyetek egy kiskutyat
2019. dec. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tervezett gyerek a fiam. De voltam már vagy 25 hetes terhes mikor elkezdtem valamit érezni iránta.

Én 34 hetesen szültem, hetekig volt PIC-en, ez annyira mehatározó volt, hogy hónapokba telt mire elkezdtem kötődni hozzá. Addig csak elláttam, de ha valaki azt mondta volna hogy elviszi.. Hát még talán őrültem is volna neki.


Aztán lassan, nagyon lassan ahogy én kezdtem kiheverni a koraszülés okozta traumát, ő pedig egyre kommunikatívabb lett, úgy szerettem meg egyre jobban. 1 éves múlt már, imádom, de meg kell mondjam hogy szerintem a külön töltött hetek hagytak törést a kapcsolatunkban. Úgy érzem jobban kéne szeretnem, pedig nagyon szeretem. De mégis azt erzem, hogy ez még mindig kevés, amit nyújtok....

2019. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 5 éves. Nem változott, sőt... és emiatt minden pillanatban gyötör is a bűntudat. Szerencsétlen nem ilyen anyát érdemel, ilyet senki sem érdemel... Sokszor eszembe jut, hogy talán könnyebb lenne, ha másmilyen lenne - ő születése óta rendkívül nehéz eset, és tönkretett minden szempontból (idegileg, fizikailag stb.). A mai napig nem képes szépen, nyugodtan, normálisan ellenni 1 percig sem. És rengeteget ordít, üvölt még mindig, szerintem ez soha nem is fog megszűnni. Egy "Buddha típusú" kicsivel azért biztos másabb lenne. De ha erre gondolok, az csak + bűntudatot generál, mert hát egy anyának feltétel nélkül szeretnie kell a gyerekét, és elfogadni olyannak, amilyen. Nekem viszont ez így nem megy. 🙁
2019. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!