Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányás és rosszullét mellett...

Hányás és rosszullét mellett munka?

Figyelt kérdés
Hogyan oldottatok ezt meg? Vagy már emiatt nem jartatok be a terhesség elejétől?

2020. jan. 3. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Házi orvos 12.hétig ki tud írni. Ha jó fej akkor nem a terhes kódot írja rá a táppénzes papírra , így nem derül ki a munkahelyen sem.
2020. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Jó nektek! Én külföldön élek, itt nem engednek csak úgy haza táppénzre. Háziorvos sem ír ki “ilyesmire”. Terhesség alatt csak a szülés előtt közvetlen lehet otthon maradni.

Ráadásul olyan helyen dolgozom ahol élelmiszer van. Dupla élvezet így. Hányinger az folyamatos, a napi egyszeri hányás is legalább..:( Most ünnepek miatt kicsit otthon tudtam lenni, de még van bőven az első 12 hétből. Hasfeszülés, hidegrázás, álmosság folyamatos. Próbálom túlélni a napokat.

Kitartást nektek is!

2020. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
2 a semmire itt sem írnak ki, a 8. héttől hánytam napi 30-szor, a kórházba is betegszállító vitt be, mert járni se tudtam, nemhogy dolgozni menjek. Ha ennyire indokolt, akkor nyilván nem kell dolgoznod, ha meg tudsz, akkor csak kellemetlen.
2020. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem volt túl kellemes. Pici gyerekkel dolgozom, így külön nehéz volt de megcsináltam. Sokszor rábíztam szegényeket 5-10 percre kollégákra de ez ezzel jár.
2020. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a 6. héttől nem bírtam. Egy darabig próbálkoztam, de többször ki kellett jönnöm az óráról (tanár vagyok), és egyáltalán nem tudtam koncentrálni. Aztán lassan-lassan annyira elhatalmasodott, hogy már az ágyból sem tudtam felkelni. Úgyhogy ez attól is függ, mennyire durva a rosszullét, mert ez terjedhet a reggeli egy-két hányástól, 1-2 órás rosszulléttől az egész napos pokolig.
2020. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szintén külföldi km, két héttel a kiirt datum előttig dolgozom, 12. Hétig reggeltől estig emelyegtem, végig dolgoztam. Ki kell tapasztalni, mik segítenek. Nekem két db háztartási keksz segített felkelni és bemenni dolgozni (nem esett jól, de még azelőtt meg kellett egyem, hogy ki keltem az ágyból) meetingre jéghideg kólát vittem be, az segített, ha kis kortyokban ittam, illetve minden nap más. Volt amikor sós chips, volt amikor egy kis kocka alma. Igaz, hogy kevésbé rossz, ha van vmi a gyomrodban. Itt mondják a gyömbéres kekszet, nekem ahhoz nem volt gyomrom, de menta tea, mentolos cukor, hideg víz segített. Azt hittem sose lesz vége, de szerencsére pont 12. Héten elmúlt
2020. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!