Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szabad végbél...

Terhesség alatt szabad végbél tükrözés?

Figyelt kérdés

Az erős kábító injekció miatt kérdem. Korai szakaszban van a terhességem. Hasmenés kapott el, ami nyálkásnak és véresnek tűnik. Remélem csak az aranyerem, de borzasztóan megijedtem. Hétfőn kérek a háziorvostól beutalót széklettenyésztésre. Ha kell vastagbél tükrözés az árt a babának? Nem szeretném elveszíteni :( de persze az egészségem is fontos. Járt valaki hasonló cípőben? Válaszokat előre is köszönöm!

U.i: eléggé kivagyok, bántó kommenteket mellőzzétek



2020. jan. 11. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csinaljak meg....
2020. jan. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Terhesség esetén, ha mindenképpen szükséges a vastagbél vizsgálata, elsősorban csak a rectosigmoidoscopia elvégzése javasolt. Ilyenkor csak a végbél és a szigmabél vizsgálata történik meg.

Terhesek esetén nem szabad vizsgálatot elvégezni fenyegető koraszülés, méhlepényleválás, idő előtti burokrepedés, terhességi eklampszia (rángógörcs-roham) esetében.


Mas honlapon pedig azt olvastam, hogy egyaltalan nem vegzik el terhesseg eseten. Halasztani kell a viszgalatot.

2020. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
MOst végbél vagy vastagbél? Döntsük már el...
2020. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló panaszom.

Elmentem magán proktológia vizsgálatra,ahol kiderült hogy 3 borsó nagyságú aranyerem van belül.

Egy kb 10 centis ultrahangos fejjel végezték a vizsgálatot,nem fájt,kellemetlen csupán.

Kaptam kúpot,és el is múlt.

Szóval elsősorban azt javaslom hogy ne a vastagbél tükrözésre fókuszálj,hanem vizsgáltasd ki az esetleges aranyeret.

Főleg mivel ha nem múlik el akkor szülésnél borzasztóan ki fog jönni.

2020. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Széklettényésztésből kiderülhet ha baj van?
2020. jan. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!