Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg lehet ismételni a terhelés...

Meg lehet ismételni a terheléses vércukor vizsgálatot, a 120-as eredmény 8, 0 lett, kötelező a cukorgondozóba járás?

Figyelt kérdés
Nem tudok belenyugodni az eredménybe, ugyanis a férjem 2-es típusú cukorbeteg, épp emiatt nem eszünk cukrot 6 éve, fehér lisztet sem max ha évente 1-2x elmegyünk valahová enni. 25 hetesen 3 kilót híztam 59 vagyok, nincsenek panaszaim, terhestornázom és biztos vagyok benne, hogy a szervezetem 75 gramm cukrot egész évben nem lát összesen, ezért lett a 120-as eredményem: 8,0 (az éhgyomri 4,5 volt) mert nem szoktam cukrot enni. A védőnő szerint a protokoll az ilyenkor, hogy járjak cukorgondozóba ahol diétáznom kell és minden 2-3 héten menjek vissza, de én ezt a tortúrát feleslegesnek tartom, mert nagyon jól ismerjük a diétát, otthon van készülékünk és nem a lustaság miatt nem akarok járni, hanem mert nem látom értelmét, hogy újat tudnak nekem mondani mit lehet enni és mennyit, ráadásul ez a kórházban lenne félek el is kapok ott valamit, egy ismerős szerint egy napot mindig rá kell majd szánni, hogy ott dekkoljak. Nagyon fontos a babám egészsége, de tisztában vagyunk mit lehet enni és úgy is étkezem.

2020. jan. 13. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az "otthon van készülékünk" azt jelenti, hogy vércukormérőtök van? Mert ha igen, akkor szerintem menj el a cukorgondozóba 1x, beszéld meg velük, hogy te rendszeresen méred a vércukrodat, ismered a diétát mert a férjed érintett. Szerintem ha látják, hogy tudod, hogyan kell ellenőrizni magad, akkor nem ragaszkodnak majd hozzá, hogy folyamatosan oda járj. Az önellenőrzés alatt azt értem, hogy mondjuk heti 1x megméred a reggeli vércukorszinted és valamelyik étkezés után 1 és 2 órával is, hogy lásd, nem tolja-e föl nagyon.


Amúgy akkor tényleg lehet magasabb a cukorterhelés eredménye, ha nagyon kevés szénhidrátot eszel, de ha csak cukrot eszel keveset, szénhidrátot amúgy fogyasztasz normális mennyiségben, akkor nem kéne rossznak lenni az eredménynek.

2020. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, vércukormérőre értettem, hogy van. A szervezetem viszont tényleg nincs ennyi cukorlökethez hozzászokva, sőt nyolcadennyivel se terhelném meg soha egy nap sem, tehát ilyen mérték ki sem alakulhat egy napon, mert az esélyt nem adnám meg rá. Szénhidrátot fogyasztok persze, de ezen belül is jól tudom, hogy mik azok a jó - és rossz szénhidrátok és aszerint étkeztem már a terhesség előtt is és most is odafigyelek rá. Nincsenek falási rohamaim, nem nassolok, talán ami több, az a gyümölcs amit fogyasztok (bár ezen belül is tudom, hogy nem egyforma a kalóriatartalom van, amelyiknek nagyon magas pl. füge, de van amelyiknek kevésbé pl. eper).
2020. jan. 13. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:
2 Terhessègemnèl vègig hallgattam, vsináltam. Kiderült, hogy meg is maradt a cukorbetegség, inzulinosként megint végig hallgattam. Azonkívůl napi 6 alkalommal kell cukrot mérni, írni a diézáddal együtt, úgyhogy nem fogod megúszni.
2020. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem 2. válaszoló, hogy Neked milyen eredmény jött ki?
2020. jan. 13. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal magasabb, de a lényegen nem változtat. Neked most mérned kell napi több alkalommal, beállított diétát kell tartani, ami nem biztos, hogy olyan, mint a férjedé és erről hetente be kell számolnod.
2020. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben diéta, aztán cukorprofil vizsgálat. Ha ott is magas, akkor bizony inzulin.
2020. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes újra terhelni, GDMesként kezelnek, fogadd el, csináld a diétát, nem olyan nagy történet. Nekem a második terhességemnél is csinálni kellett (az első perctől), pedig kétszer volt 6 alatt a 120 perces értékem. Mindezt azért, mert az első terhességem alatt GDMes voltam. 5 évvel korábban, 7.8as értékkel.
2020. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megettél a vizsgálat előtti 2 napban napi min. 150 gramm szénhidrátot, akkor ez az eredmény valid és egyértelműen GDM-et jelez. El kell menni a diabetológushoz, és nem hiszem, hogy nagy engedményeket fognak tenni, mert az ellenőrzés azért kell, romlik-e annyit, hogy inzulin is kelljen. Másrészt, amit írtak is, lehet, hogy neked nem olyan diétát kell tartanod, mint a férjednek (teszem azt, neki 160grammos, neked meg 180grammos).

Az, hogy egészségesen táplálkoztál eddig, sajnos nem tudja kivédeni, hogy GDM alakuljon ki.

2020. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még egy apróság: ha valaki kevés szénhidrátot eszik, akkor általában az éhgyomri vércukorérték elkezd emelkedni, jellemzően 5 mmol/l fölött lesz. Mivel a tied alacsony, szerintem nem a mérés előtti szénhidrátfogyasztásoddal volt a baj. A terhességi diabétesz attól alakul ki, hogy a szervezet elkezdi pusztítani az inzulintermelő sejteket, ami nagyon más mechanizmus, mint ahogy a 2-es típus kialakul.


(Méricskélni meg szerintem érdemes otthon, mert az ételek hatása egyéni. Nekem egy tányér földieper okozta az eddigi egyik legnagyobb vércukorcsúcsot.)

2020. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt nekem sem volt bajom a cukrommal... És terhesség után vissza is állt a dolog..

Terhelésen éhgyomri 4,3 volt a 2 órás meg 9 vmennyi...


Nekem sem volt kedvem menni a diabetológiára de a gyerek az első...

160 grammos diétára fogtak, hát nem jött be diéta ide vagy oda 6,7 felett volt a cukrom, főleg a reggeli volt mindig magas.. Így inzulinnal toltam végig a terhességem maradék idejét...

Amúgy a diabetológia nálunk nagyon kaki volt... Heti egy nap 10-től 12ig... Vártál 2.órát 5 percért h elmondják ugyanazt amit korábban...

Amúgy nekem mint írtam 160 grammos diétát írtak fel, 6 étkezésre...

Reggel 30 g, tízórai 20, ebéd 50, uzsonna 20, vacsi 30, utóvacsi 10...

Írni kellett mikor, mit ettél, és h étkezés után egy órával mennyi volt a cukrod...

2020. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!