Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19hetes kismama vagyok. Mire...

19hetes kismama vagyok. Mire szamithatok? Volt valaki igy? Nagyon aggodom! Bovebben lent

Figyelt kérdés

Majusban volt egy mehen kivuli terhessegem, ezt megelozoen volt 1élve szulesem, valamint 8spontan vetelesem.

Nemetorszagban elunk.

Tegnap voltunk korhazban, 40-70kozotti osszehuzodasokat mert a ctg, ugy hogy azt mondtak ennyi idos terhesseghez nem eleg erzekeny a gep, tehat ez valoszinuleg tobb....

ugy mentunk be a korhazba hogy a hüvelyemben belul olyan fajdalmat ereztem (erzek most is) ha felallok, mintha kest forgatnanak bennem....

Ha lepcson megyek lefelé az maga a pokol, mintha ki akarna szakadni belul “minden”...

a doki annyit mondott hogy szedjek tobb magneziumot, es ha esetleg verzek akkor menjunk egy masik korhazba, ahol van koraszulott intenziv osztaly is.... (nem epp biztato)

De persze nem mondtak meg mitol lehet ez a fajdalom. Mèhszàjat nem neztek. Csak ultrahangot, mondtak a mehlepeny tokeletes, a baba abszolut a leheto legjobban van.

Volt valakinek ilyen erzese?

Lehet a mehen kivuli mutet miatt erzem ezt?

Mire szamitsak? Rettenetesen aggodom


2020. jan. 13. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban tudok ehhez szólni, hogy nekem több korabbi méh műtetem is volt, ami miatt eleve veszelyeztetett terhes vagyok, sajnos fenn áll a koraszülés veszélye. Lesz Cerclage műtétem es 2 hetente kell mennem orvoshoz hogy vizsgálja a méhnyakat.

17 hetes vagyok, kb.2 hete érzem hogy mar az irodai munkam is kezd megterhelő lenni, hazafele jövet már érzem a nyomast, fájdalmat. Úgy írnám le, mint az előző terhessegekben az utolsó 2 hónapban amikor már az egész szeméremcsontom fájt és nehezen mentem.



Szerintem nézesd meg a méhszájat, hogy nincs-e megrövidülve vagy nem kezdett-e el kinyílni.

2020. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

En is veszelyeztetett kismama vagyok. 🙁

Koszonom szepen, megprobalok elmenni masik orvoshoz

2020. jan. 13. 18:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Kitartást! Majd írd meg mi a helyzet..
2020. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Megvan a fajdalom oka, elrepedt valamitol a szemerem csontom es az sugaroz ki belül vègig 😪

Valamint a méhszàj is elkezdett nyilni.

Kaptam gyogyszert a fajdalomra, amit 2orankent kell bevennem (gyogynovenyes).

De megmondta hogy szigoruan fekudnom kell, csak akkor menjek barhova ha muszaj. Valamint tilos hajolni, gugolni, es lehetoleg ne emeljek 1-2kg felett. 😪

Mindemellett ugye ez a fajdalom vegig fogja kiserni a terhesseget.... es ahogy no a pici, azt mondta ir majd fel valami “hastàmaszt” hogy a leheto legkevesebb teher menjen a repedt csontra. 😕

Illetve azt mondta meg, hogy az osszehuzodasokat a “belso” folyamatos fajdalom okozza es ez is javulni fog a gyogyszertol.

Illetve nemreg neztem meg a receptet 2gyogyszer van rajta. A masodik a Bryophyllum ami meg koraszules ellen hasznàlnak, es méhet lazitja el.

De sajnos a sikere 50-50%az orvosom szerint

2020. jan. 15. 07:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Na de hát menet közben nem fog összeforrni az a szeméremcsont, hogy ne fájjon az egész terhesség alatt?

Kitartást és minden jót kívánok!

2020. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta doktor úr, hogy nem valoszinű mivel folyamatos terhelésnek van kitéve. Illetve a pici is nagyon lent helyezkedik el.

Ami szerinte nagyon fontos hogy tenyleg tartsam be a szigorú fekvést, lépcsőzés teljes hanyagolását. Igy nem terhelem azt a részt

2020. jan. 19. 18:07
 7/7 anonim ***** válasza:
19-20 hetesen nyíló méhszáj az nagy baj. Kívánom a legjobbakat! Majd esetleg jelentkezz még, hátha később más is jár így és megtalálja a kérdésed.
2020. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!