Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg káros a magzatnak, ha...

Tényleg káros a magzatnak, ha az anya sokat stresszel?

Figyelt kérdés
19 hetes terhes vagyok, de mindig is egy aggódós, stresszes típus voltam. Amióta viszont megtudtam, hogy várandós vagyok csak még jobban stresszelek és nem tudom ezt az időszakot örömtelien, nyugodtan megélni. Több oka is van annak, hogy aggódok. November végén elküldtek az új munkahelyemről emiatt próbaidő alatt, így sajnos sok támogatástól elestem. Páromnak biztos helye van, jól keres, aki hamarosan a házastársam lesz, de tény hogy a baba hirtelen jött. Szóval aggódok, hogy hogyan fog működni köztünk a házasság, jó anya leszek, meg tudunk-e adni neki mindent, amire szüksége van, és hogy milyen körülmények között fogjuk majd nevelni. A legrosszabb, hogy anyagilag páromra vagyok utalva, mégha van is egy kis tartalékom. Valóban árthat ez a sok stressz a magzatnak? Nem megvetésre, kioktatásra van szükségem, csak arra lennék kíváncsi volt-e valaki hasonló helyzetben.
2020. jan. 17. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem lesz baja, max te éled meg rosszul az egészet. Nekem a terhességem eleje volt nagyon zűrös egy hónapokig tartó családi zűr miatt. Minden nap ideges voltam, szomorú és sírtam. A babám mégis köszöni jól van, fejlett, vidám. Ha rossz anya lennél, nem érdekelne az, hogy mi lesz. Hidd el jól fogod csinálni, babád lesz a legnagyobb boldogságod aki minden rosszért kárpótol :) semmi sem tart örökké, a dolgok változni fognak.
2020. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Igen, nagyon is.
2020. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a stresszhormonok ártani fognak az idegrendszer fejlődésének, de ez nem születéskor fog előjönni, hanem jóval később. Természetes, hogy aggódsz, ez csak azt jelenti, hogy jó anyuka leszel és megpróbálsz mindent megadni a picurnak. Próbálj meg meditálni, próbálj ki légzéstechnikákat és igyekezz tudatosan csökkenteni a stresszhelyzeteket. Kitartás :)
2020. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Anyukám egesz végig ideges volt a két terhessége alatt. Nőverem idegbeteg, én gyógyszert szedek mert különben egész nap minden apróságon stresszelnék. Szóval igen, hatással van, nem kicsit.
2020. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Végig stresszeltem a terhességem alatt. Bezárt a munkahelyem, eltűnt mint szürke szamár a ködben, közben felújítottunk ami nem haladt mert nem volt szakember, aki volt meg szinte mindent el is rontott és még sorolhatnám..teljesen nyugodt, jó alvó, egészségesen fejlődő, cseppet sem sírós kiegyensúlyozott kislányom lett, most lesz 1 éves 1 hét múlva.
2020. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

5ös majd 10 év mólva válaszold meg a kérdést, mert egy 1 éves gyereknél ez még nem jön elő.

Kérdező: [link]

2020. jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Igen, árthat. De egyáltalán nem ilyen szintű stressz az, ami a magzatnak árt! Nem kicsinyíteni akarom az aggodalmadat, de az élet megy tovább a terhesség alatt is, így ehhez hasonló problémákkal szinte minden kismama találkozik. A háborúk idején, mélyszegénységben, vagy bármelyik családban egy igazán nehéz időszakban is születnek egészséges gyerekek. Ha ennyi stressz károsítaná a magzatot, már kihaltunk volna.


Természetesen ilyenkor is fontos, hogy kerüld a stresszt amennyire tudod, de ez nem mindig lehetséges. És egyáltalán nem annyira életbevágó probléma, ha aggódsz. A babádnak semmi baja nem lesz, de magadat kíméld meg attól, hogy a stressz miatt is stresszelsz.

2020. jan. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Árt. Pszichológiailag bizonyított, hogy nagyon mély, tudatalatti hatásai vannak az anyaméhben szerzett hatásoknak. Legszemléletesebb pl. egy nem várt baba, akit legszívesebben elvetettek volna, ott komoly önértékelési, önbecsülési problémák lehetnek felnőtt korban, mivel a léte a kezdetektől meg lett kérdőjelezve, nem örültek a létezésének. Neki az lesz kódolva, hogy ő nem kell, nincs rá szükség. És vagy ezt fogja túlkompenzálni (mindenkinek segít, erején felül, saját érdekeit nem nézve) vagy épp hogy folyamatosan hasonló helyzeteket teremt, ahol ezek az érzések újra és újra igazolást nyernek. Egyik se jó.

Persze ez egy kihegyezett, szélsőségesebb példa, és nem ennyire fekete és fehér, de mindenképpen számít és ezt tudni kell szülőként. A gyerek később is inkább az érzelmi reakciókat és non verbális jeleket veszi majd le belőlünk, mint a 100szor ismételt mondatok jelentését.

Próbáld meg megtalálni, hogy mitől stresszelsz és arra milyen épeszű, racionális megoldás van, és tegyél érte. Nem a stressz rossz, hanem a folyamato és ha ebbe még bele is pörgeted magad. Lépj ki ebből!

2020. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7# szerintem azért ne essünk át a ló túloldalára. Azt nem állította senki, hogy halálos lehet a magzat számára ha az anya stresszel, de attól még nem biztos hogy nem tesz rosszat. Azt sem tudjuk milyen mentális állapotban voltak annak idején és az akkor született gyerekek felnőve milyen lelki problémákkal küzdöttek. Ez körülbelül olyan mint mikor azt mondják, hogy sok szegénységben élő roma család is (és most nem akarok rasszista lenni) felnevel 5-6 gyereket, túlélték.... Ja, csak nem mindegy, hogyan lettek felnevelve.
2020. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7# nem arról van szó, hogy emiatt lesz fogyatékos vagy esetleg elvetél, hanem hogy a stressz, ha tartós, a szorongás igenis lenyomatot tudnak hagyni és kihatnak a felnőtt életre. Számtalan negatív körülmény között születnek gyerekek, de nagy merítésben senki nem vizsgálja a lelki állapotukat, csak ha már baj van. És ha ezt el lehetne kerülni, akkor miért nem lehet?
2020. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!