Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki átlagos/normál, esteleg vékony testalkatú volt mégis terhességi diabétesze lett?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok kismama és itt csak 30-as BMI felett szűrik a kismamákat, én ebbe nem esek bele így csak a magán opció marad (amivel valószínűleg élek is majd). Eléggé megütközve néztek rám, hogy minek kérem a szűrést, meg is tagadta a kórház mondván, hogy orvosilag nem indokolt, pedig a védőnő hívta őket. én reagálom túl és tényleg nagyon ritka?

Kiváncsi lennék tapasztalatokra, olyanoktól,akik elvileg nem a veszélyeztetett csoportban vannak/voltak. pl volt-e bármi tünet.


2020. jan. 23. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Barátnőm

1,5 kg-ot hízott a terhelésig, tehát ez is érdekes volt...

2020. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm 52 kilóról kezdte a terhességét, nagyon rossz lett a cukorterhelése, nagyon szigorúan diétáznia kellett, 50 kilóval ment szülni.
2020. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Én 100 kg felett vagyok, egyik babámmal sem volt sem magas vérnyomásom, sem cukorproblémám, rosszul sem voltam soha, egy kósza szédülésnyit sem. Az 50-60 kg-s barátnőim mind hánytak, 3-an cukorbetegek lettek, 2 toxémiás lett.
2020. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapot voltam a terhespatológián egyéb okból, és minimum 8-10 vékony cukros kismama volt az osztályon.
2020. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A harmadik terhességre lettem cukros, nem voltam akkor se elhízva. Ez nem tűnik okos dolognak, hogy túlsúllyal szűrnek csak.....
2020. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Normál voltam, 6 kilót híztam és gdmes lettem, a másofikkal 9et, vele a végén lett rossz az eredmény, inzulin is kellett
2020. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sógornőm. 160 centi vasággyal 40 kiló. A második terhessége alatt lett cukros, tartotta a diétát, szülés után helyre álltak az eredményei.
2020. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az egyik előttem szólóval, jó nagy felelőtlenség csak testsúly/testömeg index alapján elvégezni a vizsgálatot.Sajnos a terhességi cukorbetegség bármelyik nőnél kialakulhat.
2020. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, őszintén megvallva, nagyon kiborultam miatta, ha valami baja lesz a babának ők bevédik magukat azzal, hogy nem estünk bele a kockázati csoportba. azt gondoltam hogy a páciens kérésére megcsináljak . Azt is mondtam, kifizetem , csak csinálják meg a helyi kórházban (a mi városunkban csak egy magán klinika van és ott nem csinálnak ilyen tesztet ) így el kell mennem egy másik városba, de nem bánom, inkább, minthogy későn vegyünk észre. A védőnő azt mondta, a legtöbb amit tehet, hogy 28 helyett 27 héten menjek hozzá, megmeri a pocakot (!! Mérőszalaggal!!) és ha túl nagy, beutal. De akkor is, kitudja mikorra kapok időpontot a vizsgálatra, szerintük 34. Hétig nem késő, de úgy olvastam 28.-ig hétig kell tesztelni, nem? bele se akarok gondolni mennyi kezeletlen kismama lehet itt.

Ha bárki tűnődött, Angliáról van szó egyébként (úgy hogy évek óta itt vagyok biztosítva)

2020. jan. 23. 22:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Anglia, hmmm meg sem lepődöm.Barátnőm is ott él már lassan 10 éve, szerinte kriminális az ottani egészsegügy.
2020. jan. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!