Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Keményedés lehet vagy valami más?

16hetes vagyok kb egy hete érzem, hogy mocorog a baba. De nem ilyen kis pukkanásokat, hanem a hasam alján rendesen érzem, hogy forog vagy mocorog. Vékony vagyok tehát ha ráteszem a hasamra a kezem akkor érzem úgy is. Tegnap egy kicsit vagánynak gondoltam magam, mert kicsit többet mozgolódtam itthon, takarítottam, stb. aztán éreztem, hogy kezd fájdogálni a hasam szóval le is pihentem. Vettem be magnéziumot is. Észrevettem, hogy amikor mozog a baba akkor szokott kellemetlen lenni vagy fájni/görcsölni a hasam, vizelési ingerem is jobban van olyankor. Ha hanyatt fekszem akkor nagyon érezni. Tudom, hogy még kicsi a baba, de néha nagyon durván ki tudja nyomni magát olyankor elég furán néz ki a hasam egy nagy dudor lesz rajta😁. Ha ráteszem a hasamra a kezem akkor visszahúzódik és nem fáj. Ez normális vagy csak nekem ilyen kellemetlen a mozgása? Meg ha már most ilyen akkor mi lesz később ha nagyobb lesz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: keményedés, 16 hetes, görcs, hasfájás, magzatmozgás

febr. 2. 08:38  Privát üzenet  

A válaszok
Normális. Elég egyéni, hogy ki mikor érzi. Bizony, lesz ez még rosszabb is 😀 Nekem is mindig bekeményedett meg feszült a hasam, amikor kinyomta magát. Elég korán elkezdtem már érezni én is. Szóval ne aggódj, gond az nincs.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 2. 14:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet, hogy valószínűleg keményedések voltak, mert elvetéltem.

# 2/3Időpont febr. 5. 11:29 Privát üzenet
Nagyon sajnálom! Ez borzasztó... 😔

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 5. 17:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen érzés mikor keményedik a has?
Gyakori kemenyedes 9 honaposan normalis?
Milyen érzés a haskemenyedes? Honnan tudom, hogy mikor van kemenyedes?
23 hetesen nomális a hasfajás feszülés keményedés mint ha le akarna szakadni a hasam?
Keményedés = jóslófájás = Brackston-Hicks?
Más is keményedett így?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!