Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérnyomásproblémákkal küzdő...

Vérnyomásproblémákkal küzdő kismamák, hogy vagytok a mai napon?

Figyelt kérdés
Első terhességem hellp-el végződött,ezért most a második terhességem alatt nagyon szigorú kontroll alatt vagyok.Eddig nem volt gond a vérnyomásommal, gyógyszer sem kellett, folyamatosan mérem itthon, illetve havonta kardiológus 24 órás vérnyomásmérőt is felrak.De ez a mai nap egy borzalom, nem igazán megy 132/93 alá a vérnyomásom, fáj a fejem, gyenge vagyok.Én most ennek a meleg front után jött hidegfrontnak (szél, eső) tulajdonítom.Érdekelne, hogy más hogy van?Más is tapasztal ilyet?34 hetes kismama

2020. febr. 3. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
jól
2020. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szornyen... nekem alapvetoen is alacsony volt, de a terhessegtol 80/40 fole nem nagyon akar menni. Vannak jobb es rosszabb napok.... a mai pont egy rosszabb... 14 hetes kismama
2020. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kórházban. Ugyanez. Elmúlik, kitartás!
2020. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kitartás aki rosszul van!Utolsó válaszoló vérnyomás miatt vagy kórhazban?Mennyire magas?
2020. febr. 3. 14:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia, utolsó vagyok.

Most engedtek haza. Sosem volt vny problémám, de 1 hete felmegy 130-140/85-90 kornyekere, igy az NSTn szóltam és írnom kellett, napi 3x méréssel. Tegnapelőtt felugrott 160/95re és bementünk, ott már 180/97 volt...dopegyttel beállítottak és most így jó.

Amúgy rettenetesen vizesedek is, a front cseszte így fel az biztos, most már végig figyelnem és szednem kell.

2020. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szuper hogy haza engedtek!3-4 napja én is elkezdtem vizesedni minimálisan,főleg akkor dagad be a lábfejem és az ujjaim amikor sokat ülök, állok, sétálok.Ma egész nap feküdtem, így ma egyáltalán nem is dagadtam.Hány hetes vagy?
2020. febr. 3. 18:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy nst-re jársz akkor már a vége felé vagy, kitartás!Én most készülök a követlező 24 órás vérnyomásmérésre, csak azt nem tudom, hogy a héten vagy a jövő héten csináltassam.Lehet most ez a front nagyon elferdítené a mérés eredményét.
2020. febr. 3. 18:35
 8/14 A kérdező kommentje:
40 perce már 144/100-at mértem, azóta lejjebb ment.Remélem nem kúszik feljebb mert akkor nekem is irány a kórház 😭
2020. febr. 3. 19:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Korábbi hellp után inkább bemennék a kórházba. Jó lenne azt is tudni van-e fehérje a vizeletedben.
2020. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kórházas. Menj be...tényleg. lehet , hogy gyógyszert kell szedned rá. Én 38 hetes vagyok, ma elég szarul vagyok, az érték jó, de figyelni kell. A védőnőtől kérj pisi tesztcsikot a fehérje miatt, de az a baj, hogy az májfunkciot pl nem tud mérni.

Kellene neked is egy nagylabor, biztos ami biztos. Én indulnék és készülnék egy 2 napos ottani megfigyelésre.

2020. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!