Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megfáztam, a terhesgondizob...

Ha megfáztam, a terhesgondizoban kaphatok valami receptet vagy háziorvos? Tegnap a védőnői vizsgálat alatt egy plusszos fehérjét talált, lehet összefüggés? 7 hónapos kismama

Figyelt kérdés
Lazam nincs egyenlore de a torkom nagyon fáj. Köhögök, folyik az orrom , állandóan feküdnék a jó melegben.
2020. febr. 6. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre nem kell gyógyszert szedni/feliratni... Pihenj, igyál sokat, tea, stb... Sima megfázás.

A fehérje az mástól lehet.

2020. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell gyógyszer

Én kB a 6.hónapban voltam megfázva, durva torokfájással. A doki annyit mondott pihenjek, igyak sok mézes teát, meg kiírt pár napra táppénzre. Pár nap alatt el is múlt

2020. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell recept, tüneti kezelés. Torokfertőtlenítő, ha lázas leszel, vagy nagyon fáj, akkor egy kis paracetamol, sok folyadék, szükség esetén köptető.

A fehérje mástól van. Ha a védőnő nem ugrott miatta, akkor ne foglalkozz vele különösebben... de azért figyelj magadra, és ha vizesedsz, vagy felmegy a vérnyomásod, akkor menj vissza.

2020. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére vernyomas pulzus tökéletesebb nem is lehetne. Minden más jó. Csak túlaggódom biztos első baba lesz. Nem voltam így megfáva még azért.
2020. febr. 6. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már egy hónapja meg vagyok fázva. 6.5hós vagyok. Terhesség előtt még az influenzát se kaptam el a páromtól, pedig én ápoltam, pusziztam, ölelgettem, mellette aludtam. Most meg egy kis sima nátha, megfázás is kifog rajtam. Ahogy kezd vége lenni vissza is esek. Minden itthoni praktikát bevetettem. Még ma is csinálom, amiket ilyenkor szokás. Remélem lassan elmúlik, már unom.

Jobbulast kívánok!

2020. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg folyadék szükséges, torokfájásra: 1 dl langyos/meleg víz + 1 tk só, ezzel kell gargalizálni, öblögetni (csodákra képes)

Ha belázasodsz, paracetamol tartalmú gyógyszert vehetsz be.

Nem tudom terhesen lehet e alkalmazni lándzsás útifű szirupot (alkoholmenteset)

Gyors gyógyulást! 😉

2020. febr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!