Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kisebb a baba a koránál?

Miért kisebb a baba a koránál?

Figyelt kérdés
A héten voltam uh-n (34 hetes vagyok) az orvos azt mondta 1-1.5 héttel kisebb a baba a koránál.Nem mondott sem súlyt, sem paramétereket,csak annyit hogy kisebb.Nem dohányzom, nem iszok,jó az áramlás, rendben van a méhlepény, közepes mennyyiségű a magzatvíz,rengeteg vitamint szedek.Az igaz, hogy 4 napja felment a vérnyomásom, arra kaptam most gyógyszert, de már a terhesség eleje óta mérem, vérnyomásnaplót vezetek,eddig nem volt a vérnyomással sem gondom.Mi lehet az oka, hogy mégis kisebb a baba?Teljesen kivagyok miatta.

2020. febr. 9. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem egyforma nagynak születnek, ahogy a felnőttek sem egyforma magasak. Két hét plusz-mínuszba belefér a normálisba.
2020. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A 30 hét után minden mérés csak találgatás, semmi köze a valóságos méretekhez.

Emiatt ne idegesítsd magad, eleve a gyerekek sem egyformák, esetleg ti is kisebbek vagytok az átlagnál stb, szóval még ha igaz is lenne, akkor is rengeteg oka lehet, ami egyáltalán nem gond.

2020. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tény és való hogy nem vagyunk hatalmasak párommal,én 167 cm vagyok,párom 178 cm.Nem született egyikünk sem nagy súllyal.Csak olyan bosszantó ez, bele hozzák teljesen az ideget az anyukába.Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 9. 10:33
 4/12 A kérdező kommentje:
Holnap megyek ismét uh-ra hogy ellenőrizzék a méretét a babának,kivácsi leszek nagyon mit fognak mondani.
2020. febr. 9. 10:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Eddig egyik uh-n sem mondtak, hogy kisebb? Főleg az első trimeszterben? Nekem kb 3 első uh-n mondtak, hogy 2 héttel kisebb. El is toltak a terminust. De erre a 28. héten meg már nem volt kisebb. 34 hetes vagyok én is. Ilyenkor nem nőnek már egyformán. Azt kell figyelni, hogy a mistanihoz kepest jól fejlődik-e.
2020. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Párom első gyerekénél toxémia okozta ezt. 36.héten kellett sürgősségi császárral kivenni. De ott fehérjét is találtak a vizeletben. Illetve a volt neje durván vizesedett mellette.
2020. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eddig minden rendben volt, egy ultrahangon sem mondták hogy kisebb lenne, csak most.Mivel egy picit magasabb lett a vérnyomásom kivizsgáltak toxémiára, néztek fehérjét de minden eredményem rendben van.
2020. febr. 9. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Nekem is magas a vernyomasom, engem is kivizsgaltak. Mersékelt feherje van a bizeletben, most is 24 orás vizeletgyűjtesből kell mintat vinnem a laborba+ vervetel. A vereredmenyem eddig ok volt. 2x1 dopegytet szedek. Ird majd meg, mit mondtak uh-n

34 hkm

2020. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben megírom mindenképpen.Nekem a 24 órás vizeletgyüjtésben 190 mg/nap volt a fehérje,2350 ml vizeletben, doki azt mondta ez egy normál, egészséges terhességnél is megvan.Nekem a legmagasabb vérnyomásom a 24 órás vérnyomásmérés alatt 151/100 volt.Nekem 3x1 dopegytet rendeltek el.Toxpanel eredményemre azt mondták kitűnő.
2020. febr. 9. 20:33
 10/12 A kérdező kommentje:
Volt már egy hellp-es terhességem, de ott már a 27-28. héten 160-170-es vérnyomást mértek.Akkor a 33. hétig húztuk, sürgősségi császár lett a vége.Most már 34+4 hétnél járunk,remélem a 37. hétig elvisszük a terhességet, de őszintén szólva egy kicsit halálfélelmem van 😭
2020. febr. 9. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!