Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyen ki hogy jelentette...

Munkahelyen ki hogy jelentette be és hanyadik héten a terhességet?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes de tervben van a baba.

Előre félek a munkahelyen való bejelentéstől, ugyanis a főnököm egy igazi bunkó.

Mikor az esküvőm volt is, húzta a száját.

Írásban, e-mailben adjam be előbb, és azzal kb egyidejűleg közöljem vele szóban,hogy ne rúghasson ki ahogy megtudja a hírt, legyen nyoma?

Ki hány hetesen jelentette be?

28/N



2020. febr. 14. 08:08
 1/7 anonim válasza:
100%

"hogy ne rúghasson ki ahogy megtudja a hírt, legyen nyoma?“



A kirúgási elleni védelem szóbeli és írásbeli bejelentés nélkül is él. Nem rúghat ki.

2020. febr. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben a HR-nek mondanám el először (vagy az annak megfelelő embereknek), utána a főnöknek.


Nekem jó fej főnököm van, neki már a 6. héten elmondtam, mert nagyon szervezgette az utaztatásomat külföldre a partnerekhez, és úgy gondoltam, mielőtt még nagyon beleéli magát, inkább a legelején lehűtöm, hogy ne nagyon számoljon velem utazás-ügyileg. A cégen belül hivatalosan, HR-nek meg a saját csapatomnak a 12. heti ultrahang után mondtam el.

2020. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szóltam a főnöknek, mikor 8-9 hetesen egyértelmű rosszulléteim voltak. Képzéseket terveztek be a következő évre, amit nem tudtam volna már végigvinni. A HR is akkor tudta meg, bár nem fenyegetett a kirúgás veszélye. A kollégáknak 14 hetesen mondtam el, mikor látszott, addig csak sejtették.
2020. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
KB a 10.héten szóltam, de csak azért, mert a karácsonyi időszakra esett, és előbb vagy ő nem volt, vagy én. Személyesen szóltam. Muszáj volt minél előbb, mert a munkám egy részében veszélyes vegyszerekkel dolgoztam, így azt át kellett adnom. Így a kollégák is hamar megtudták
2020. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére olyan munkahelyem van, ahol nem gond a terhesség, így én vártam a 12. heti ultrahangig, utána mondtam el. Először a közvetlen főnökömnek, aztán a kollégáknak, majd az osztályvezetőmnek (sokszor nem volt bent, úgy kellett hajkurászni....)
2020. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
10 hetesen mondtam el. Először a közvetlen főnökömnek, majd az igazgatónak is személyesen, szóban. Mondjuk az én főnökeim rendesek, örültek. Előléptetést ajánlottak, de mondtam, hogy nem tudom elfogadni, mert hamarosan kiesek a munkából. Mire betanulnék az új munkakörömbe, már mennék is szülni. Végül ideiglenesen kineveztek egy külsőst, de a pozíciót megtartják nekem, mikor visszamegyek. Pont a héten voltam bent, és mondta a főnök, hogy még mindig áll az ajánlat és már nagyon várnak vissza.
2020. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
En mar rokton elmondtam neki ahogy +lett a teszt mert forrasztasos munkahelyre akart be tanitani. Kicsit poenosra sikerult elmondani eloszor nem is vette komolyan de ahogy kertem szabit vizsgalatra mar komolyra forditotta a dolgokat.
2020. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!