Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Koraterhességnél nehezebb légzés, torokszorulás, gyakori "sóhajtozás" vajon a terhességgel függ össze, vagy valami mástól lehet?

Sziasztok, 7 hetes terhes vagyok, és semmi hányingerem nincs, sem ezek a "klasszikus" terhességi tünetek (kivéve a mellfájdalmat), viszont van egy fura kicsit fojtó-szorító érzésem a torkomnál, és olyan, mintha folyton nagy levegőket kellene vennem, sóhajtanom. Nem állandóan érzem, de elég gyakran, és idegesít, hogy ez most vajon a terhesség miatt van, vagy valami teljesen mástól? Nem éreztem még ilyesmit. Tapasztalt anyák, éreztetek valaha ilyen tünetet, és ha igen, lett-e megfejtés, hogy mitől van? Vagy szimplán csak szokjam meg, hogy a testem mostantól szórakozik velem? :)

Köszi előre is, aki ír.

febr. 14. 12:02  Privát üzenet  

A válaszok
Ötletként ha ez evés közben vagy után - akár 1-2 órával - rosszabb meg fekvő helyzetben, akkor esetleg reflux. Vagy neadjisten nem nagyobb a pajzsmirigyed? Az is okozhat gombócot a torokban. De a legbanálisabb, ha elkaptál valami felső légúti izét (nagyobb mandula, nyirokcsomók vagy csak a váladék csorog hátra / tapad le).

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont febr. 14. 12:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A pajzsmirigyem rendben van szerencsére.

De a reflux nagyon jó tipp, köszönöm szépen.

# 2/8Időpont febr. 14. 12:27 Privát üzenet
Tuti nem a terhességtől van. 7 hetes babó nem okoz ilyet. Nem lehet, hogy feszült vagy?

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont febr. 14. 12:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt hiszem, annyira nem vagyok stresszes, hogy kifejezett tüneteket okozzon. De persze aggódom dolgokon. Megpróbálok lazítani... köszönöm szépen a tippet.

# 4/8Időpont febr. 14. 12:57 Privát üzenet

Terhességi reflux létezik és akár már 5-6 hetesen is kijöhet, mert a terhességi hormonok hatására "ellazul" a gyomor záróizma. Nekem mindhárom terhességemnél előjött már 6.héttől kb, ahogy telt az idő nyilván romlottak a tünetek.

Amit meg lehet próbálni:

- rennie rágótabletta

- gaviscon szirup

- salvus víz

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont febr. 14. 14:34 Privát üzenet

Újra elolvasva amit írtál, stimmel a terhességi rejtett tünetes refluxra, nekem ugyanezek voltak az első trimben.

Ez előtti utolsó válaszoló vagyok

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont febr. 14. 14:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettetek.

# 7/8Időpont febr. 14. 15:36 Privát üzenet
Ez bizony reflux!

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont febr. 14. 21:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nehez légzés esetén mi a teendő? Van olyan praktika amivel könnyebbé tehető?
Nehéz légzés? Lehet ellene tenni valamit vagy ez egyátalán normális?
Mostmár a szülèaig vègig kísér ez a panasz? Nehéz lègzès.38 hetes kismama
9 hetes kismama vagyok es nehezen kapok levegot, legszomjam van. Tippek?
Dpo 10. napján fejfájás, nehéz légzés utalhat terhességre?
22 hetes terhesen nehéz légzés?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!