Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraterhességnél nehezebb...

Koraterhességnél nehezebb légzés, torokszorulás, gyakori "sóhajtozás" vajon a terhességgel függ össze, vagy valami mástól lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 7 hetes terhes vagyok, és semmi hányingerem nincs, sem ezek a "klasszikus" terhességi tünetek (kivéve a mellfájdalmat), viszont van egy fura kicsit fojtó-szorító érzésem a torkomnál, és olyan, mintha folyton nagy levegőket kellene vennem, sóhajtanom. Nem állandóan érzem, de elég gyakran, és idegesít, hogy ez most vajon a terhesség miatt van, vagy valami teljesen mástól? Nem éreztem még ilyesmit. Tapasztalt anyák, éreztetek valaha ilyen tünetet, és ha igen, lett-e megfejtés, hogy mitől van? Vagy szimplán csak szokjam meg, hogy a testem mostantól szórakozik velem? :)

Köszi előre is, aki ír.


2020. febr. 14. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ötletként ha ez evés közben vagy után - akár 1-2 órával - rosszabb meg fekvő helyzetben, akkor esetleg reflux. Vagy neadjisten nem nagyobb a pajzsmirigyed? Az is okozhat gombócot a torokban. De a legbanálisabb, ha elkaptál valami felső légúti izét (nagyobb mandula, nyirokcsomók vagy csak a váladék csorog hátra / tapad le).
2020. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigyem rendben van szerencsére.

De a reflux nagyon jó tipp, köszönöm szépen.

2020. febr. 14. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Tuti nem a terhességtől van. 7 hetes babó nem okoz ilyet. Nem lehet, hogy feszült vagy?
2020. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, annyira nem vagyok stresszes, hogy kifejezett tüneteket okozzon. De persze aggódom dolgokon. Megpróbálok lazítani... köszönöm szépen a tippet.
2020. febr. 14. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Terhességi reflux létezik és akár már 5-6 hetesen is kijöhet, mert a terhességi hormonok hatására "ellazul" a gyomor záróizma. Nekem mindhárom terhességemnél előjött már 6.héttől kb, ahogy telt az idő nyilván romlottak a tünetek.


Amit meg lehet próbálni:

- rennie rágótabletta

- gaviscon szirup

- salvus víz

2020. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Újra elolvasva amit írtál, stimmel a terhességi rejtett tünetes refluxra, nekem ugyanezek voltak az első trimben.

Ez előtti utolsó válaszoló vagyok

2020. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek.
2020. febr. 14. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez bizony reflux!
2020. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!