Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha még nem lesz szí hang,...

Ha még nem lesz szí hang, amikor először megyek orvoshoz, attól még ki írhat táppénzre?

Figyelt kérdés
Azt mondják, ha van szivhang, onnantól tekintik terhességnek. De mi van, ha veszélyes helyen dolgozik a leendő anyuka?

2020. febr. 14. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Egyrészt a nőgyógyász csak javaslatot tesz


Háziorvos vesz táppénzre.

Terhes tp csak szívhang után..

Háziorvos más miatt is vehet

2020. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Ez most komoly?Lehet megsem marad? Annyi minden történhet.Meg valós indok kell ,h.kiírjon egyből nem fog az tuti.Ráadásul a munkahelyed köteles már munkát ajánlani ami kevésbe veszélyes bár nem tudom mit csinálsz.De azért mert nincs kedved dolgozni biztos nem ír ki.
2020. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha olyan helyen dolgozik a leendő anyuka, ami veszélyes, akkor is csak a terhesség megállapítása után (ha van szívhang) veheti táppénzre a háziorvos. Esetleg szabadságra el lehet menni addig. Nem minden munkahely tud biztosítani olyan munkakört, ahol kismamák is dolgozhatnak.
2020. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A nőgyógyász csak javasolja,a háziorvos ír ki és igen, kiírhatnak! Nekem több vetélésem volt,+ a munkám se veszélyeztetett terhesnek való.A nőgyógyász rögtön ráírta a papíromra, hogy vegyenek táppénzre, pedig csak petezsák volt látható. Viszont, van olyan nődoki aki ezt nem teszi meg, csak nem értem miért.
2020. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem az első alkalommal azonnal táppénzre vetetett , ez a 6. Heti UH alkalmával volt , de nekem haematómám miatt volt , amivel azóta is veszélyeztetett terhesként vagyok TP-n. Csakúgy nem fognak táppénzre venni ,ha nincs nyomós ok rá pl. Előtőleg vetélés , méhen kívűli terhesség , haematoma atb., attól ,hogy Te nem akaraz dolgozni nemfognak kiírni ,mivel a háziorvosnak igazolnia kell a szervek felé hivatalos nőgyógyászati leletekkel ,hogy nem dolgozhatsz. Ha veszélyes helyen dolgozok akkor a munkáltatód köteles mász részlegre áthelyezni.
2020. febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 5 hetesen íratta ki magát táppénzre, igaz neki már volt vetélése.
2020. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lelehet pontozni,meg megsértődni de akkor sem ír ki a doki alapos indok nélkül.Úgy meg pláne nem ,h.szívhang sincs.
2020. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Majd holnap meglátjuj. Lehet az előző 2 császár miatt alapban nem enged majd, vetélés is volt már.
2020. febr. 19. 02:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? Hány hetesen mész először dokihoz? Ha már van szivhang 7 hetes körül, akkor simán kiir a doki. Nem fognak annyira nyomós okot keresni,akinek rajt van a papirján ,hogy javasolják táppénzre vételét, annak adni is fognak. Legalábbis nálunk nem szaroznak vele. Megvan a dokitol a papir és mehetsz is a h.o-hoz vele.
2020. febr. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!