Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi epepangása, akinek...

Terhességi epepangása, akinek volt, hogy alakultak a dolgok?

Figyelt kérdés

Császár lett végül? Milyen laborértéknél és hány hetesen? Vagy engedtek rendesen szülni? Babának lett valami baja?

Kaptatok epesavkötőt? Nem lett miatta vérzéses szövődmény?



2020. febr. 15. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Értékeim már nem tudom, de sokszorosa volt a határértéknek (nem akarok hülyeséget írni, régen volt). 35 hetesen kezdődött. Viszkettem, nagyon durván vizesedtem, doki küldött vérvételre, de rögvest be is fektettek, naponta NST, kétnaponta UH, és "pihenjek", de mást "nem szoktak" tenni, csak szorosan megfigyelnek, aminek örüljek, mert életveszélyes a helyzet. Aztán én láttam neten (mikor saját felelősséget aláíratva hazaküldtek az egyik hétvégére), hogy Ursofalkot szoktak felírni, rákérdeztem, adott receptet, rokon kiváltotta, behozta... de csak tán három napig szedtem, mert 38. héten azt mondták, hogy na akkor császár. (Az osztályon volt másik epepangásos is, neki indították és természetes szült (ő "szép" sárga volt).) Műtétnél minden rendben ment, viszketés végre megszűnt, lement a víz is olyan 1-2 hét alatt és azt hittem happy end, de otthon mélyvénás trombózist kaptam és mehettem vissza. Azt mondták, nincs összefüggés, és nem kellett volna injekciót kapnom.

Második gyereknél végig injekcióztam magam (nem volt hajlamom trombózisra egyébként a későbbi genetikai vizsgálat szerint), az epepangás meg nem jött elő, bár egy picit emelkedett az utolsó héten egy-két májfunkció, de csak legyintettek rá, hogy az mindenkinek szokott.

2020. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30 hetesen kezdődött, 100-200as értékekkel, ekkor adtak tüdőérlelőt, hogy ha baj lesz császároznak. Aztán stagnált egy darabig, majd felugrott 4-500as értékre, akkor ursofalkot kaptam és sokat feküdtem kórházban, de szerencsére elkezdett csökkenni. A végére pedig trombocitám alacsony lett (90), de nem császároztak, magától indult meg és 39+4re született a kislányom természetesen úton. Sokáig gyenge voltam, de az értékeim napról napra javultak szülés után.
2020. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!