Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez most tényleg korrekt így?...

Ez most tényleg korrekt így? Nem tudom túl tenni magam rajta.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt egy hosszabb párkapcsolatom, kb.3év után kezdtünk el gyerekvállaláson gondolkozni, el is kezdtük a projektet, de mint kiderült egészségügyi problémáim voltak, ami utána kezelve lett, de így sem estem teherbe... aztán a páromnak anyagi problémái adódtak, amit nem is nagyon beszélt meg velem, már érezhetően távolodni kezdett tőlem, amikor is kiderült, hogy terhes lettem. Ez 2 év próbálkozás után.

Ő ekkor azt mondta nekem, hogy neki nincs most ehhez idegrendszere, stb, problémának fogta fel és mondta, hogy neki nem kell, de én ne vetessem el, hiszen végre sikerült. Nem vetettem el nyilván, viszont ő fokozotan eltávolodott tőlem, s végül meg is szakadt a kapcsolatunk. Én nem hittem el neki, mikor azt mondta hogy nem kell neki, hiszen nagyon szerettük egymást, gondoltam megijedt és ez biztos újra közelebb visz minket. Na hát nem, sőt. Azóta megszületett a baba, hallani se akar róla. Mondta, hogy ő ezt eldöntötte, a gyereknek jobb,ha nem is ismeri, hiszen nem akarta, nincs kedve hozzá. Szerintem ez akkora aljas dolog, és mindenki más szerint is de ő a mai napig fújja a magáét, hogy hát nem, ő meg mondta, hogy neki nem kell mikor már terhes voltam. Az oké, de ezt nem akkor kell bejelenteni, amikor már ott vagyok terhesen, hanem mondjuk előtte, és akkor nem történt volna meg ez,hogy egyedül maradtam a babával, aminem lenne baj, csak semmiben nem segít! Semmiben. Én elfogadhatatlannak érzem ezt a dolgot és bosszant is nagyon, hogy szerinte de ez így rendben van, hiszem ő szólt, hogy neki nem kell és én magamra vessek, mert nem mentem abortuszra. Tudom, minden ember saját életének a kovácsa, de ez akkor is aljas húzás volt a részéről. :( Vagy tényleg nincsigazam?:(



2020. febr. 17. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Azt írtad, már a fogantatás előtt eltávolodtatok egymástól, és ő közölte, hogy magadnak szülsz, mert neki nem kell. Nem gondoltad azt, hogy valóban így lehet, pedig látod, hogy igen. Biztos rosszul esik, de semmi aljas húzást nem tett.
2020. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha jól értem azért tudtál az anyagi problémáiról (valamennyire), mégis tovább ment a védeketés nélküli s€x.

Ez egyrészt felelőssé tesz téged is,hisz tudtad hogy gondjai vannak,és azt is hogy emiatt a kapcsolatotok sem a régi..mégsem védekeztél hogy ne ebbe a helyzetbe érkezzen egy baba. Ki is jelentette hogy ő nem tudja vállalni,nem is szeretné..de te úgy vélted majd átgondolja emiatt megtartottad.

Szóval ez nem csak az ő hibája.

Kerek perec elmondta neked hofy ő ezt nem és nem..de te vállaltad.

Javíts ki ha rosszul értelmezem

2020. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Végülis a lényeg, hogy nem működik együtt, ez bármikor is derül ki, ugyanolyan rossz érzés, terhesség alatt, szülés előtt-után, vagy évekkel később is. Ne keresd a miérteket, ha ilyen fafejű, akkor nélküle lesz szép az életetek. Ha nem szeretitek egymást, csak a gyerek miatt nincs is értelme együtt folytatni, a gyereknek sincs szüksége konfliktusra maga körül, ahhoz fog hozzászokni, amit lát. Legalább lesz lehetőséged egy normális férfit megismerni, nem egy gyáva nyúllal kell kínlódni.
2020. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Ezért kell jól megfontolni a baba tervezést, a megfelelő emberrel, megfelelő kommunikációval. Ha nem működik a kommunikáció, a kapcsolat sem fog. Mindketten hibáztatok.
2020. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

1. Az apa eleve nem akart gyereket.

2. Tudtad, hogy anyagi nehézségei vannak.

3. Észrevetted, hogy a kapcsolatotok megy tönkre.

4. ENNEK ELLENÉRE védekezés nélkül lefeküdtél vele.

5. Amikor kiderült, hoyg terhes vagy, közölte, hogy ö nem akar gyereket, te megtarthatod, a TE AKAROD.


Ezek alapján mi az, ami a részéröl nem korrekt?

Egy pillanatig sem vert át, nek akarta a gyereket, nem akart egyáltalán részt venni az életében - akkor mi az, amiért problémázol?

2020. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Elhidegültetek, anyagi gondjai voltak, nem akarta a gyereket, de nem zavarta, hogy megtartod.

Figyi, ő nyílt lapokkal játszott, mikor helyz3t volt, úgyhogy korrekt a dolog, még akkor is, ha te nem igy érzed. Kettőtök közül te akartad a gyereket, szóval csúnyan hangzik, de nem várhatod el, hogy foglalkozzon vele.

2020. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

Korrekt. Hiszen ő megmondta, hogy nem kell neki gyerek, de te annyira kapcsolatfüggő vagy, hogy azt hitted, magadhoz láncolhatod kölökkel. Beleestél a szokásos hibába. És az ilyenek verik a tamtamot a tartásdíjért! ...

Én is anya vagyok,de akármennyire jó a házasságom, tudtam, hogy úgy vállalok gyereket, hogy sosem tudhatom mikor ér meglepetés az élettől.

Most már mindegy, ott az a gyerek és fel kell nevelni. Kénytelen vagy belépni az egyedülálló mamik klubjába mert erre a pasira nem számíthatsz.

2020. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem árult ő zsákbamacskát. Te gondoltad azt, ha meglesz a gyerek, majd meggondolja magát. Hát nem.
2020. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azért itt elég sokan felmentik az illető férfit. Jó, hogy verem a tamtamot a tartásdíjért,mert ezt a gyereket nem én hoztam össze egyedül, hanem ő is kellett hozzá.

Én amúgyis abortusz ellenes vagyok, de látom az emberek többsége nem ilyen, hiszen én vagyok a hibás, hogy nem dobtam el a gyerekem életét.

Igen, hibás vagyok,abban hogy nem kezdtem el védekezni amikor megromlott a kapcsoltunk, de ez neki is ugyanígy eszébe juthatott volna = kommunikáció hiánya.

2020. febr. 17. 13:14
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen, korrekt, mert te annak a tudatában vállaltad, hogy ő nem szeretné. Tehát egyedül kell felnevelned. Az már csak a te bajod, hogy nem hitted el. Meg azt én sem értem, ha anyagi gondok adódtak és elhidegültetek egymástól, miért próbálkoztatok tovább. Ebben mondjuk ő is hibás volt.
2020. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!