Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, hogy megbolondul...

Nagyon félek, hogy megbolondulok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos édesanyám skizofréniában szenved már sok sok éve, de szerencsére karban tudja tartani az állapotát. Nekem semmi bajom sincsen, de mégis félek hogy örökölhettem.

A párommal babát szeretnénk, és alig várom hogy teherbe essek és egy új életet teremtsünk, viszont rettegek a gyermekágyi tébolytól. Tudom van depresszió, de azok a nők akik hajlamosak valamilyen pszichés betegségre, azoknál előfurdulhat ez a betegség. Sajnos a faluban ahol lakunk pont nemrég történt ilyen eset, 1 hétte a baba születése után a korházból hazatérve az anyuka üvöltözni kezdett meg rázta a babát teljesen megbolondult, azóta is korházban kezelik.

Ezért félek teherbe esni, mert nem akarok ilyenen átesni, és még orvosi vizsgálat sincs erre, hogy örökölhettem e. :( nem akarom bántani a kisbabámat. Szerintetek mit tegyünk?

24/l



2020. febr. 19. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
A döntések többségében a félelem nem lehet irányító tényező azt gondolom. Főként úgy, hogy nem tudsz ilyen betegségedről, csak feltételezés hogy örökölhetted. Egyébként nem értek hozzá, de biztos vagy benne, hogy erre nincs vizsgálat, ami kimutatná? Laikusan azt gondolom akár egy pszichiáter, pszichológus is meg tudja állapítani, vannak-e skizofréniára utaló jelek. Ennek mindenképpen járj jobban utána.
2020. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Közben beírtam a keresőbe, mert elképzelhetetlennek tartottam, hogy erre nincs genetikai vizsgálat és van. Rögtön kidobta, szóval...
2020. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt ki tudják deríteni, hogy most van e bennem ilyen hajlam stb. Voltam már pszivhiáternél és minden rendben volt. Viszont ahogy a szülés utani depresszió is sok kismamánál jelentkezik, úgy ez is ilyen váratlanul jelentkezhet, igaz ez hála az istennek sokkal kevesebb hölgynél jön elő, de sajnos ezt az orvosok nem tudják megmondani hogy majd a szülés utáni 2-3 hétben hogyan reagál a szervezetem.

Amúgy gyermekágyi pszichózisnak hívják. Rosszul írtam az előbb

2020. febr. 19. 15:55
 4/12 A kérdező kommentje:
Be tudnád linkelni?
2020. febr. 19. 15:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt szülés utáni depresszióm 4 hónapig,de soha nem bántottam a lányomat. Amikor úgy éreztem, hogy elég, akkor oda adtam az apjának vagy kimentem a szobából kibőgni magam. Lehet, hogy nálad semmi ilyesmi nem lesz. Ezen szerintem kár aggódni. Ha meg lesz, akkor segítséget kell kérni és kész. Én nem kértem. Másodjára már kérnék. Nekem az volt a szerencsém, hogy a férjem nagyon mellettem állt és férfi létére mindent intézett ami a babával kapcsolatos volt. Ő is rosszul élte meg az első pár hónapot,de csak,mert aggódott miattam. Átvészeltük és erősebb a kapcsolatunk,mint valaha. A kislányom pedig az életem. A legnagyobb örömöm. :) Minden rendben lesz.
2020. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Biztos van más laborban is ilyen, ezt csak random megnyitottam.

2020. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy keresztül kellett menned ilyenen, de megküzdöttél vele és legyőzted, ehhez pedig hatalmas erő kell. A depresszió nagyon alattomos betegség én segítséghez fordulnék mindenképp. Viszont a gyermekágyi pszichózisban az a szörnyű, hogy rettenetesen hirtelen jön, és konkrétan megbolondul az anyuka, és bizony olvastam már hogy akár bánthatja is a kisbabát ugyanis ezt nem tudja irányítani mert meghasad az elméje.
2020. febr. 19. 16:12
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket :)
2020. febr. 19. 16:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Szülőről általában nem gyerekre hanem unokára van hajlam. Anyukám az,nekem semmi problémám,másfél éves a kicsi nem volt még enyhe depresszióm sem viszont attól nagyon félek Hogy a kislányom örökölni fogja anyukámtól.
2020. febr. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Minek akarsz gyereket ha ilyeneken agyalsz hogy "nem akarom bántani a kisbabám "? Jézusom.. szerintem meg egy pár orvos turkálhatna az agyadban egy kicsit.. már alapból ha az nem nyugtat meg amit az orvos mond hanem idegen emberek véleményére vagy kíváncsi egy ilyen kényes témában.. pluszban.. szerintem varjal míg érettebb legyél!
2020. febr. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!