Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok, de...

5hetes terhes vagyok, de olyanokat olvasok hogy agyam eldobom! Nem lehett enni virslit felvágottat semmi ilyesmit?

Figyelt kérdés
pedig én ezeketmimádom akkor mit szabad,tudom nyers dolgokat tilos,de nem is szeretem de akkor mit lehet és mit valóban nem??
2020. febr. 21. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyers vagy nem teljesen átsütött húsokat nyers tojást tartalmazó ételeket nem szabad enni, sem penészes sajtokat. Virslit ehetsz simán főzve, sütve, semmi bajod nem lesz tőle. Egyébként a felsoroltakon kívül is minden mást szabad. Koffeinbevitelre figyelj, illetve a teákkal is vigyázni kell, gyümölcstea, csipkebogyó, fehér tea, rooibos, citromfű tea megengedett, de az erős fekete teát és a zöld teát kerülni kell,illetve a különböző gyógynövényes teákat is.
2020. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,teákat nem szeretem és sosem ittam,de köszömöm észben tartom,akkor a majonéz is kilőve :(
2020. febr. 21. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyers húst és pasztőrizálatlan tejterméket nem lehet, egyébként kb minden belefér.
2020. febr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ettem kolbászt, nyers szalonnát persze csak kis mennyiséget és néhanapján. Jelentem a 3 hós lányom is és én is makkegészségesek vagyunk.
2020. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bolti majonézt simán ehetsz, attól nem lesz baja a babának. :)
2020. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszöm a választ :) és a szotyi?az az igazság h piszkosúl aranyeremvan és vérzik is olykor,de ha szotyizom könnyebb a dolog,remélem az jó
2020. febr. 21. 09:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt is szabad. A tökmag is finom és nagyon egészséges is ha szereted azt is nyugodtan eheted.
2020. febr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jaj de jóó köszönöm szépen
2020. febr. 21. 11:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Egyél nyugodtan mindent ,nekem a védőnőm a dokim is ezt mondta,nem lesz semmi bajod meg a babának sem.Én így tettem végig minden eredményem tökéletes volt vérnyomás minden.Halálra úgysem eszed magad mondjuk sajttal.Ezek az oldalak mind hülyeséget írnak.Szülés után mondták nekem szoptatás miatt,hogy 1-2 dolgot kerüljek,hüvelyesek meg ilyenek .. Nem kell annyira ráparázni.
2020. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Penészes sajtot lehet enni, amennyiben pasztőrizált tejből készül. A mai sajtok, amik a boltokban kaphatóak, ilyenek, szóval azt nyugodtan.



Lehet fogyasztani, de csak mértékkel:


máj


só helyett inkább jódozott só


halakat mindenképpen megfelelő hőkezelést követően


kávé (napi 1, max 2.)



Nyers húsok, nyers tojás fogyasztása ellenjavalt.


A bolti majonéz szintén nyugodtan fogyasztható.

2020. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!