Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a progeszterontól elmúlt a...

Ha a progeszterontól elmúlt a pecsételő vérzésem a 4. ik héten, attól még lehet méhen kívüli terhességem?

Figyelt kérdés

2020. febr. 24. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2020. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A pecsételő vérzésnek se a megléte, se a ne megléte nem jelent méhen kívülit.
2020. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy függ össze a kettô? Vagy csak ijesztgetni akarod magad?
2020. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tök sok nő pecsétel az elején, a méhen kívüli terhesség meg egy elég ritka jelenség, aminek nem is ez a legjellemzőbb tünete...
2020. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A doki pont a pecsételés miatt gyanakodott a méhen kívüli terhességre, de felvetődött, hogy a beágyazódás és a progeszteron hiány miatt pecsételek. Az UH-nem látott még semmit, ezért nem tudta kizárni a méhen kívülit. 4+2 naposan mentem oda. A pecsételés addigra már 5 napja kezdődött, igaz nagyon halvány volt, egy két csepp.
2020. febr. 25. 06:18
 6/7 anonim ***** válasza:
a méhen kívüli terhesség egyáltalán nem olyan ritka mint gonoljátok. nekem is volt, sőt a közeli ismerőseim között 3 nőnek is (egyikőjüknek inszemináció által). Nálam a legelső tünet az volt, hogy először is kéesett a menstruáció, de három napos késésnél annyira halvány volt a teszt hogy kb csak én láttam, majd erősödött ugyan a teszt de nem annyira mint egy normál terhességnél, egy héttel a késés után is eléggé halvány volt az összes tesztem. A pecsételés a nemvárt után kb 3-4 nappal kezdődött, aztán hol rózsaszín volt, hol barnás (nem kávézac szerű, csak simán barnás). Én is kaptam prgeszteront, aztán a pecsételés hol volt hol nem mint a mesében. egyik nap több, másik nap kevesebb volt hogy csak egyszer egy nap volt hogy egyáltalán nem. Kb egy hét késés után kezdett nagyon szúrni a jobb oldalam, ami lesugárzott egészen a comboba rettentően kellemetlen volt (későbbi kémiai terhességnél is volt hasonló fájtalmam akkor éjjel rohantunk a kórházba mert biztos voltam benne hogy méhen kívüli ezúttal a másik oldalon mert szintén pecsételtem és a fájdalom egy az egyben ugyan az volt mint a mkt-nél végül méhen belül találtak felritkulást, így megnyugodtam hogy legalább jó helyen indult el)
2020. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, az, hogy nálad és a te környezetedben gyakrabban előfordult, az szerencsétlen véletlen. 1%-os az előfordulási aránya, azaz 100 terhességből egy méhen kívüli. Összehasonlításképp kb. ennyi az esélye annak is (kicsit több a 2-es pearl index alapján), hogy valaki helyes óvszer használat mellett teherbe esik egy év aktív szexuális élet mellett.
2020. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!