Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Könnyen lehetek terhes akkor...

Könnyen lehetek terhes akkor is, ha nem ovuláció közeli napokban vagyunk együtt a párommal?

Figyelt kérdés
A kerdésem az, hogy védekezés nélkül, szinte bármikor teherbe eshetek, vagy nyugodtan szexelhetünk ovulációig?

2020. márc. 16. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tudhatod pontosan, hogy mikor ovulálsz így nincs olyan helyzet amikor 100%-ban kizárható lenne a teherbeesés
2020. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bátor ötlet, de nem kísérteteznék vele, csak ha nem probléma, ha összejön a baba. Honnan fogod tudni, hogy mikor ovulálsz?
2020. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én 33 hetes babám számított ovuláció előtt 1 héttel fogant. Orvos utasítására követtem, mégis előbb jött, mint hivatalosan kellene. Ha csak például egy telefonos app-pal átlagolva követed, simán tévedhetsz és lehetsz terhes.
2020. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szedtem fogamzásgátlót, telefonos applikációval követtem a menstruacióm, így kiszámolta az app a ciklusomból az ovulációt.

Azonban abbahagytam a tabit, de gondolom ugyanúgy vagy majdbem ugyanúgy van az ovulációm. Ezért bátorkodom úgy szexelni, hogy akkor nem.

2020. márc. 16. 20:14
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem papírforma szerinti rendszeres 28 napos ciklusaim vannak, szóval technikailag nagyon könnyen kiszámítható volt, hogy kereken a 14. napon van az ovulációm, aztán mégis a menstruációm utolsó (tehát a ciklusom 5.) napján fogant a lányom. Sosem lehet biztosra menni. Oké, mi akartuk a babát, de ha védekezni szeretnél, a naptármódszer nem éppen a legmegbízhatóbb módszerek közé tartozik.
2020. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2020. márc. 16. 20:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 - a fogamzásgátló szedése alatt nem volt ovulációd. Azt mondhatni hiába követted az appban, az egy mesterségesen beállított rendszer volt, amit a fogamzásgátlóban szedett hormonok irányítottak. Most, hogy abbahagytad, még fel kell élednie a saját, háborítatlan hormonháztartásodnak, kábé mint tiniként, hogy beálljon a saját természetes ciklusa. Szedtem én is fogamzásgátlót, miután abbahagytam, egy évig nem állt be rendesen a ciklusom, volt, hogy két hónapig nem jött meg, aztán egy ideig kéthetente. Végül gyógyszerrel jött rendbe. Ez nyilván nem az általános meg a mindenkire érvényes dolog, viszont abból a rendszerből kiindulni, ami a tabletta szedésekor volt, nagy butaság, főleg ha fogamzásgátlásra használnád.
2020. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#4-es A nem létező ovulációdat app számolta..

Ennyire tudatlan nem lehetsz, ráadásul ha abbahagytad a fogamzásgátlót hónapokba telhet, mire beáll a ciklusod.

Lehet, hogy máris terhes vagy!

2020. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jól van.
2020. márc. 16. 20:53
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem minek szexel aki ennyire nincs tisztában a saját testének a működésével. Hosszú hónapokig szed valamit amiről azt se tudja, hogy hogyan működik, számolja az ovulációt ami nincs is... Miért kell így szexelni?

Egyébként nem, ha nincs ovuláció akkor nem lehetsz terhes. Viszont az úristen nem fogja neked megmondani, hogy mikor van ovulációd. Nincs olyan nő a világon akinek mindig szabályos. Ráadásul kell számolni azzal is, hogy egy spermium akár 5 napig is életképes a női testben, tehát hiába nincs ovulációd amikor szexeltek, ha 5 napon belül lesz akkor simán teherbe esel.

2020. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!