Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, ma 2x...

6 hetes terhes vagyok, ma 2x is a nap folyamán icipicit barnáztam. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Még orvosnál nem voltam, azt mondta, hogy majd március végén április közepén menjek. Ugye akkor már lát több mindent...

2020. márc. 17. 22:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mivel nem számítottam rá, ezért ugye Betet sem volt bent. Az volt a szerencse, hogy kevés volt és fekete bugyiba voltam...
2020. márc. 17. 22:18
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt mindkét terhességemnél a 6-8. hét között. Szóltam az orvosomnak mindkétszer, de megnyugtatott, hogy ez nagyon gyakori, nem kell aggódnom. Az első babám már megszületett, komplikációmentes terhességem és szülésem volt. A második még a szívem alatt van, de továbbra is minden rendben.

Persze, ha aggódsz, te is konzultálj az orvosoddal! Boldog babavárást!

2020. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Azt is olvastam, hogy nagy az esély a vetélésre meg hogy az is lehet, hogy csak kevés a Progeszteronszint.. Nem tudom :(
2020. márc. 17. 23:09
 4/18 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy nálad minden rendben!! :) és el is múlt egyébként? Ha igen mitől és mennyi idő után?
2020. márc. 17. 23:09
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben a barnázással azonnal dokihoz kell menned, ugyanis fenyegető vetélés jele lehet. Lehet, hogy progipótlásra van szükséged vagy rossz helyen tapad a lepény, és szigorú ágynyugalom kellene, de ezt csak a doki tudja megállapítani és eldönteni.

Amikor a kisfiunkat vártuk, a 6. hét végén jártam, amikor pecsételő vérzésem volt. Azonnal hívtam a dokimat, aki rögtön soron kívül fogadott, progipótlást javasolt, vmint 2 hét szigorú ágynyugalmat. Így sikerült megmentenünk a kisfiunkat, aki azóta már egy 7 éves iskolás fantasztikus nagyfiú. Azt hiszem, a legszerencsésebb dolog, ami velünk történhetett, hogy azonnal kapcsoltunk a férjemmel, hívtuk a dokit, aki nagyon komolyan vette a vérzésemet, és a progi, vmint a szigorú fekvés megtette a hatását. Ma így lehet velünk ez a Csoda!

Én azt javaslom neked, hogy vírus ide vagy oda, azonnal kérd ki a dokid tanácsát, vagy menj be a legközelebbi kórházba. Egy vérző kismamát még a járvány idején sem küldhetnek el szerintem.

2020. márc. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

2 hétig tartott mindkét terhességemnél, de csak mindig megszakításokkal. Mondjuk 2 napig barnázás, 4 napig semmi, aztán megint 1 nap barnázás, aztán megint semmi.


A #2 válaszolóval mélyen egyetértek, hogy vérzés esetében azonnali orvosi ellátás szükséges. Az én orvosom viszont erős különbséget tett a barnás folyás és a vérzés között. (Előbbi miatt nem, az utóbbi miatt kell aggódni.)

2020. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a te helyedben bementem volna azonnal! Született már egy lányom, problémamentes terhességem volt vele. Aztán 3 évre rá megfogant a következő babánk, a 8.héten elkezdtem barnázni, bementünk az ügyeletre, de már nem élt:( Ez pont 4 éve történt márciusban. Műtéttel fejezték be a terhességet. 2 év múlva újra összejött, aztán megint barnázni kezdtem, azonnal száguldottunk az ügyeletre. Még élt:) Kaptam progeszteront, és pihenést javasolták.Már 2 éves fiúcska. Gondold át, inkább nézzenek rád, minthogy elveszítsd a babát.
2020. márc. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam:Nekem sem látszott szinte semmi a bugyimon, csak pisilés után amikor megtöröltem magam a papíron volt egy barnás-rózsaszínes csík!
2020. márc. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :'( sajnos legkorábban csak szombaton tudok elmenni :' ( muszáj dolgoznom, tappenzen voltam és tegnap volt első napom újra. Boltban dolgozom. Az első barnázás ami szintén icipici volt, még munka előtt volt szóval az sem lehet, hogy a munka miatt...

:'( bár már lehet úgyis mindegy mit mondanak... Akármikor megyek el :' ((((((((

2020. márc. 18. 04:59
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt 2 napig ugyanez. Nem találaatek semmit nálam. Teljesen jól vagyunk.
2020. márc. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!