Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok...

18 hetes kismama vagyok fogfájással elmentem a fogászatra, majd ott nurofen gyogyszert ajánlott a fogorvos amiről le is beszéltek a gyógyszertárban, helyette homeopátiás gyógyszert ajánlottak fogamra: Arnica montana 15 ch -t. Lehet azt szedni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 3. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Én nem hiszek a homeopátiás bogyókban. Ezzel az erővel szerintem ne szedj semmit, ugyanott leszel. Egy szem Nurofentől semmi bajod nem lesz. Én inkább a Nurofenre szavaznék.

Egyébként a betegtájékoztató azt írja, hogy a terhesség első két szakaszában szedhető, csak konzultálni kell a kezelőorvossal, na most neked orvos ajánlotta annak tudatában, hogy terhes vagy. Meg aztán nem rendszeresen szándékozod napokig naponta több szemet bevéve használni, csak fájdalomcsillapításra, innentől fogva ártani nem fogsz vele.

2020. ápr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az elsővel a homeosbogyó csak pénz kidobás. A nurofen inkább ha szeretnéd hogy használjon.
2020. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Annyi helyen olvasom hogy vetélést okozhat, inkább akkor várok jövőhétig és megkérdezem a nőgyogyászt ő mit ajánl. Köszi a válaszokat
2020. ápr. 3. 09:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem homeopátiás cuccal az ég világon semmit sem érsz, ha tényleg fáj valamid...
2020. ápr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalommal, illetve a gyulladással, ami nálad nagy valószínűséggel fennáll, sokkal többet ártasz, mint a Nurofennel. Nem akarlak semmire rábeszélni, de egyetlen szem Nurofentől nem fogsz elvetélni, viszont megszűnik a fájdalmad, illetve csökkenti a gyulladást.
2020. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán begyullad és lázas is leszel, azzal sokkal többet ártasz a babának, mint 1-2 szem Nurofennel. A homeos bogyót hagyd, annyi erővel tictacot is szedhetsz. Sőt, mivel gyógynövényes, az is árthat akár.
2020. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha a patikába tudták, hogy terhes akkor olyan gyógynövényes cuccot nem adnak ki ami árt.Ettől függetlenül, mivel gyulladásban van a fogad én is azt írom inkább szedd a nurofent, mert a gyulladástól lehetnek bajok.
2020. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Én nem is értem, fel nem foghatom, hogy a gyógyszerész (remélem az volt, nem "csak" egy gyógyszerkiadó asszisztens) hogy a pcsába mondhatott ellent az orvosnak??? De komolyan! És te meg még hallgattál is rá, mert nyilván ő jobban tudja, ezért nem vettél és nem szeded be a nurofent? Az ész megáll!
2020. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd vissza, és vegyél rendes vyógyszert
2020. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem fáj 2 napja fájt ami miatt elmentem orvoshoz, a gyógyszert vésztartalékra gondoltam itthonra ha elkezdene fájni. De mivel amit mondott az orvos azzal kapcsolatban sok ellentmondást olvastam így gondoltam elhanyagolható hiszen jelenleg nem fáj és mivel ő is azt mondta akkor vegyem be ha éppen fáj tehát ő ezt fajdalom csillapításra adta nem gyulladás csökkentésre. Inkább hallgatok a nőgyógyászomra és majd amit ő ajánl olyan fájdalomcsillapítót veszek be az ő szaktudásában ebben az esetben jobban bízok olyan téren hogy milyen fájdalomcsillapítot alkalmazhat egy kismama.
2020. ápr. 3. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!