Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy valakinél nem volt kiértékelhető a genetikai vizsgálat eredménye?

Figyelt kérdés

Németországban élek, itt ezt a vizsgálatot Harmonynak hívják. Először a 13. héten csinálták meg, de 2 hét múlva meg kellett ismételni, mert nem volt elég DNS-e a babának a véremben. Ma felhívtuk a nőgyógyászatot, hogy mi lett az eredmény és sajnos megintcsak sikertelenül csinálták meg a 15. héten. Ez már ijesztő nekem, hogy vajon miért nincs elég DNS-e a véremben..

Még soha nem hallottam ilyenről, jó lenne megnyugtató hozzászólásokat olvasni, hogy másoknál is volt ilyen és nem volt semmi baj. A doki még felhív minket, hogy mikor menjünk be megbeszélni a lehetőségeket... De addig nem akarok ennyire izgulni, mint most.



2020. ápr. 9. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Én olvastam ilyeneket a babaváró csoportomban, nekik valószínűleg túl korán csinálták meg a tesztet, de emlékszem volt egy lány akinek 4-szer ismételték meg a tesztjét, mire sikerült és végül jó eredményei lettek.

Szóval én annyira nem aggódnék emiatt.

Esetleg kell magadnak ilyen vérhígító injekciókat adnod?


Amúgy van a családotokban valami genetikai betegség, vagy már 35 felett vagy és azért szeretnétek megcsináltatni ezt a tesztet, vagy csak, hogy megnyugodjatok?:)

2020. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jaj, de örülök!


Még csak 25 éves vagyok, a párom 33. Ő nagyon szeretné tudni a kockázatokat, engem kevésbé érdekelt, mert a dokinő is mondta, hogy ilyen fiatalon még nem feltétlenül kötelező, ismerőseim közül sem csináltatta meg ezt senki. Egyébként sajnos van 1-2 beteg távolabbi rokonom, de a közelebbi családtagjaim egészségesek. Páromnál ugyanez a helyzet.

Én elég sokat járkáltam háziorvoshoz a terhességem előtt, mert mindig volt valami, de vérhígítót sosem javasoltak.

Én a nemére lettem volna inkább kíváncsi, de az lassan már UH alapján is biztosan megállapítható lesz. :D

2020. ápr. 9. 10:45
 3/7 A kérdező kommentje:
távolabbi rokon= másodunokatestvér
2020. ápr. 9. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól még lehet beteg a gyerek, hogy a teszt jó eredménnyel zárul. Nem mindent szűr.

Próbáljátok meg később megismételni.

2020. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fél órája felhívott a nőgyógyász, hogy most nem ismétlik meg a tesztet, hanem beutal olyan ultrahangra, ahol megnézik a szerveit alaposan és aztán majd ha még szeretnénk, akkor 2 hónap múlva is megcsináltathatjuk mégegyszer.

Azt hittem legközelebb csak 3 hét múlva beszélünk vele, de örülök, hogy felhívott még ma. :)

2020. ápr. 9. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. Mi lett utólag a teszteddel? Meg csináltad ujra vagy nem? Mi lett a babával? Egészséges?

Én is Németországban élek és gondolkozom rajta hogy csináltassak e Harmony tesztet.

2021. jan. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia. Utána felhívtak még 1x, hogy 1 kivétellel minden betegséget ki tudtak szűrni mégis, de ha nagyon ragaszkodok hozzá újra megcsinálják...

Nem csináltattam meg újra, mert bíztam a nőgyógyász véleményében, hogy elég az a nagyon alapos ultrahang. Azzal ugyan nem tudták megmondani 100%-ig, hogy nem beteg, de nem is volt nagy a kockázat. + a nemét továbbra sem tudták megmondani, csak a 23. Héten tippelték uh alapján fiúnak.

Makk egészséges a kisfiam, 28.-án lesz 4 hónapos. Tartottam tőle, hogy lesz valami gubanc a DNS-ében, ami miatt még az sem derült ki a tesztből, hogy fiú, vagy lány, de nagyon pasis, életerős baba.


Bárhogy döntesz, ne aggód túl. 😊 Jó egészséget kívánok Nektek és könnyű szülést!

2021. jan. 23. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!