Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inzlunrezisztens előzménnyel...

Inzlunrezisztens előzménnyel rendelkezô kismamàk, nálatok hogy alakult a cukorterheléses vizsgálat?

Figyelt kérdés

Előrehozott terhelésem volt a 17.hétben, aminek jó lett az eredménye. A nőgyógyászom most azt mondta, hogy azért csináltassam meg most is a 2. trimeszteri laborral.

Őszintén nem nagyon szeretnék két órát ott ülni a rendelőben, és ahányszor mérem a cukromat, jót mérek... a cukorsokkról nem is beszélve. Szerintetek szükséges, titeket is duplán terheltek?


2020. ápr. 14. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Mivel az egészséges kismamáknak is csak később alakul ki, nem hiába teszik addigra a vizsgálatot, így neked is célszerű megcsináltatni.
2020. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
IR-s ként semmilyen gond nem volt egyik terhességemnél sem a cukorral. Más kérdés,hogy Ir mellett nagyon rosszul viseltem a tömény cukros löttyöt mindig.
2020. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
IR-es vagyok, 46 kg-val lettem terhes, és GDM-em lett a szigorúan tartott diéta mellett is. Inkább egy egyszeri 'cukorsokk', mint egy fél terhességen át tartó, a baba egészségét veszélyeztető cukorbetegség...
2020. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mint írtam, voltam már terhelésen ami jó lett, illetve mérem a cukromat ès csak jókat mérek.

2020. ápr. 14. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csináltasd meg, az előrehozott nem váltja ki a 24. hetit, csak előbb is nézik.

Nekem is csináltak a 16. héten, ami tökélete volt, a 24. héten pedig már magas volt.

Jobb nem kockáztatni a baba egészségét.

2020. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megcsináltatom.
2020. ápr. 14. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 Ahogy halad előre a terhesség, a hormonhatások növekedésével párhuzamosan romlik az inzulin érzékenység, és ezáltal nő a GDM kockázata.

Nekem a 14. héten is volt egy terhelés, az még normális volt. A 23. héten volt másodjára, akkor már magas volt. A 28. hétig még tudtam lavírozni a diétával, de ahogy haladt előre a terhesség, úgy egyre kevesebb dolgot ehettem. Ami az egyik héten még nem dobta meg a cukrom, az a másik héten már igen; hiába voltam még így is a diétás határokon belül. A 28-29. hétre pedig már csak bulgurt tudtam enni, ami szénhidrát forrásnak számított, semmi mást, semmilyen kenyeret...stb., úgyhogy inzulinos lettem.

2020. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!