Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozás koronavírus...

Terhesgondozás koronavírus idejèn?

Figyelt kérdés
Államiba járok nőgyógyászhoz, és már az első trimeszteri vizsgálatokra is csak a beutalót adta ki, ès most a másodikra is. Nem is vizsgált meg hónapok óta, csak a közelező UH-k vannak. Nem probléma h nem vizsgálta meg a méhszájat h zárt-e, meg amit mèg meg szoktak ilyenkor? Azt mondta ha valami panaszom van, menjek be a kórházba, a szakrendelőben most erre nincs lehetőség. Aggódom...
2020. ápr. 14. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni, az én dokim a vírus előtt sem nézegette a méhszájat, mert fertőzésveszély. Elég az ultrahang. Örülj neki, hogy nem macerálnak feleslegesen. Ne idegeskedj.
2020. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem egész terhességem alatt egyszer sem nézték a méhszájat. Semmi baj nem lett belőle, csak indokolt esetben szokták.
2020. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Én magánba járok, és mióta kiderült, hogy baba van, nekem is csak ultrahanggal néz meg a doki. Szóval ez nem azon múlik, hogy állami vagy magán.
2020. ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapest egyik legjobb hírű magán klinikájára jártam, és egész terhesség alatt egyszer vizsgáltak hüvelyi úton, amikor valami kenetet kellett levenni. Már vége felé volt. Méhszájat soha nem néztek. Uh volt mindig. Ctg, nst.
2020. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem szokás manuálisan nézegetni a méhszájat, UH-n meg látják.
2020. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2. babámmal 19 hetes vagyok, egyszer sem néztek méhszájat manuálisan, csak ultrahangoznak. A fiammal is talán 2 manuális vizsgálat volt, de annak már 8 éve. Nem kell macerálni, ha nincs gond.
2020. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, semmi baj. A kotelezokon mindent latnak amit kell. Gondolj bele, hogy a legtobb orszagban alapbol nincs ennyi felesleges uh... es nem rosszabbak a statisztikáik a születéseket tekintve. Ha megegyszer terhes leszek, es panaszmentes, tuti h csak kotelezokre megyek.
2020. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ultrahangon látják a méhszájat. Max ha legközelebb mész, kérdezz rá nyugodtan. Én már rájöttem, hogy ha nincs baj, azt nem mondják. Akkor mondják, ha baj van. Ezer dologra rá lehetne kérdezni egy vizsgálat alatt, de ha nincs baj, nem kell stresszeltetni egymást.
2020. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is megnyugodtam. Épp erre gondoltam minap, hogy csak az első vizsgálatkor volt hüvelyi vizsgálat/kenet, 23 hetes vagyok, de úgy látszik nem a vírus miatt van, hanem már így szokás. 10 éve még szinte minden terhesgondozáson megnéztek alul, mondjuk nem hiányzik, csak fura, hogy most meg ennyire nem.
2020. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megnyugtattatok!

Rákérdeztem, azt mondta az orvos, hogy a koronavírus előtt volt idő ilyenre, most nincs. Egyáltalán nem volt vizsgálat, futószalagszerűen adjàk ki a beutalót a kismamáknak a kötelező uhra, vérvételre. Még a rendelőbe se hívnak be.

2020. ápr. 14. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!