Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhes vagyok. A...

36 hetes terhes vagyok. A streptococcus b szűrésem eredménye pozitív lett. A leletre azt írták "sine morbo" (egészséges). Akkor ez mit jelent?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 17. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hogy akkor szülésnél kapsz antibiotikumot hogy ne legyen baja a babának ne kapja el a fertőzést. Nekem is pozitív lett és azt mondta az orvosom nem kell aggódni szülésnél antibiotikumot adnak. 8 hós a fiam azóta
2020. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kicsivel hamarabb szültem, és olyan gyorsan, hogy idő sem volt nekem ilyeneket beadni, csak szülés után tudnák megnézni, hogy a babám is elkapta-e (nekem is volt Streptoccocusom, csak szülés után tudtam meg), de szerencsére nem kapta el, nem volt semmi baja. Azt mondták, amíg vártunk az eredményre, hogy akkor kapna rá antibiotikumot, és akkor tovább kellett volna maradnunk a korházba. (Most 16 hónapos.) :)
2020. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kaptál antibiotikumot? Nekem is pozitív volt, én kaptam, 5 napig kellett szedni. Végig azon izgultam, hogy nehogy beinduljon a szülés a kúra alatt. 38 hetesen volt a szűrés. Végül 40+2 hetesen született.
2020. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Nekem egyáltalán nem adtak antibiotikumot. :O

2020. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kórház függő. Nálunk is az a protokoll, hogy szülés közben adagolják az antibiot. Mivel amúgy a fertőzés hiába kezelik ki, simán visszatérhet a szülésig újra, akkor már nem tesztelik újra. Szóval az a biztos, ha szülés közben kapod.
2020. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sine morbo= egészséges, betegség nélküli. Nekem is ezt írták UH-n, akkor a magzatra értette a doki, nyilván nem rám :)
2020. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!