Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt sétától...

Terhesség alatt sétától gyakori haskeményedés!?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok, terhesség elött és alatt is sportoltam. De mostanában még ha csak sétálni megyek, akkor is folyamatosan keményedik a hasam. Ha megpihenek elmúlik, de szeretnék továbbra is nyugisan sétálni egy kicsit. Elég aktív babám van, mindig mocorog :)

Magnéziumot szinte az elejétől kezdve szedek, azelött is szedtem.

Emelkedett vércukrom volt a terhelésen, diétára fogtak, azóta is egészségesen és rendszeresen étkezem, nem magas a cukrom.

Mitől lehet mégis, hogy pici mozgás hatására keményedik?



2020. ápr. 22. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A haskeményedésnek semmi köze az edzettséghez. Ha keményedsz, akkor ne sétálj sokat. Figyelj a tested jó elzéseire. A terhesség nem betegség, de másállapot.
2020. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A keményedés azt jelenti, hogy a sétát csökkentened kellene. Nincs sok hátra, a még több magnézium szedése ideiglenesen segít, de nem változtat azon, hogy fizikailag már nem bírod annyira, mint szeretnéd.
2020. ápr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 30.héttől voltak keményedéseim

A nagyot kellett oviba vinnem,hoznom ami kb.20perc de félúton már keményedtem.

Megemelte a doki a megnéziumot,és pihenés amikor csak lehetett.

Csak a nagyon fontos dolgokat csináltam,és vigyáztam.

2020. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek.
2020. ápr. 22. 18:28
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Így karantén alatt amugysem sok mindent lehet csinálni, igyekszem sokat pihenni.

2020. ápr. 22. 18:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért szokták mondani, hogy magnéziumot nem érdemes az elejétől kezdeni, csak amikor már van keményedés, hogy legyen mozgástér. Te szeded az elejétől, de nem lehet a végtelenségig emelni az adagot sem.
2020. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elötte is szedtem a magnéziumot az edzések miatt, nem mondták hogy baj lenne belőle :/
2020. ápr. 22. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a terhesség második fele ilyen. Én nagy sétálós, túrázós voltam, szóval amúgy bírom, de kb. A 25 héttől a munkahelyemtol a villamosig alig bírtam eltotyogni, kemenyedett, feszült, szeméremcsont fajt, pedig hasam se volt nagy. Direkt sétálni ezért már inkább nem is indultam.
2020. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A 30. héttől én is sokat keményedtem

, főleg séta közben. Lift nélküli 3. emelet, mire felértem 5x keményedtem. De egy 2 eves mellett nem nagyon teheti meg az ember, hogy nem megy sehová és pihenhet. Biztosra vettem,hogy hamarabb szülök, de kerek 40 hetesen indult be a szülés.

2020. ápr. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De jó, hogy megtaláltam ezt a kérdést, ugyanezzel küzdök én is. Terhesség előtt nagyon aktív voltam, edzettem és 1 órákat sétáltam a kutyámmal minden nap, hosszú távokat, gyors tempóban. Nagyrészt mindig egyedül jártam gyalog az egyik 15-20 perc sétára lévő boltba, majd teli szatyorral vissza. Ma már ez egyáltalán nem megy, kifulladok és nagyon kimerülök. A kutyasétáltatás szintén nehezemre esik már, igyekszem vinni, de akkor is már csak kis távokra, és nekem is keményedik a hasam a sétától. Magnéziumot én is szedek.
2022. szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!