Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden napos migrén ellen mit...

Minden napos migrén ellen mit tehetek? Mi okozhatja? A hormonok?

Figyelt kérdés

A 16.hétben járok és két hete minden nap migrénes fejfájásom van. Próbálok mindent ellene: hideg vizes borogatás, csend és sötétség. De mindig odáig fajul, hogy már elviselhetetlen és hányingerem lesz, van hogy hányok és már a víz sem marad meg bennem.

Veszek be néha fájdalomcsillapítót (paracetamolt) de nem akarom túlzásba vinni.

Valakinek volt ilyen?

Vas hiány is okozhatja? Vagy mi lehet még az oka?


2020. ápr. 25. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

A "16. hétben járok" az mit jelent? Terhes vagy?


Az állandó fejfájás többnyire az elfojtott agresszió, stressz, nagyfokú belső feszültség jele.


Egyébként ezer más ok is lehet mögötte: hormonok, menzesz előtt erősebb, klimax környékén dettó (ha valaki erősen nőies nő és megviseli a klimax), azon felül az agydaganattól kezdve a rossz szemüvegen át minden más okozhat fejfájást.


A mindennapos migrén szinte kizárt. Általában migrénes rohamok vannak, és kb. max. 3 napig tart. Olvass utána, hogy mi a különbség a migrén és a síma fejfájás között!


A paracetamol nagyon jó rá, ha neked az használ, de nagyon csínján kell vele bánni! Keveset és kevésszer!

2020. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vérnyomásod?

Elsőnél toxémiás voltam. Minden nap szétszakadt a fejem.

2020. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Persze hogy terhes vagyok ez a kategória is, ahogy írtam a 16.hétben járok.

Meg tudom különböztetni a tenzios és a migrénes fejfájást. A sima fejfájást simán elviselem.

De ez a fajta a migrénes. Reggel úgy kelek, hogy picit faj a halantekom, aztán délután erősödik és estére eléri azt a szintet amikor bármilyen fény és hang zavar, valamint jön a hányinger.

Volt olyan nap amikor enyhébb volt, de nincs olyan nap amikor ne fájna egyáltalán.

Nincs sajnos még vérnyomásmérőm.

2020. ápr. 25. 08:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiammal amikor terhes voltam akkor éltem ezt át. Hanyas kísérte mindig. Nekem nem mondtak rá semmit és azon kívül amit leírtál nem is tudtam ellene tenni. Inkább csak biztatásból írok, hogy mióta megszültem egyszer sem jött elő, sőt a második terhességemnél sem. Szóval kitartás.
2020. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én migrénes vagyok alapból, szerencsére terhesség alatt nem nagyon volt, de amivel próbálkozni lehet:

- jégzselé, elvileg zúzódásokra való, de hátha

- friss levegőn séta

- nekem ha fekszem, még erősebb, úgyhogy próbálj meg félig ülő helyzetben lenni inkább

- zuhany alá beállni és a fejedre engedni a vizet, de ne meleget

2020. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat! Igyekszem mindent bevetni, és a gyógyszert elkerülni.

Én is mindig lefekszek amikor elkezd jobban fájni, akkor lehet ezentúl megpróbálom ülve kezelni, hátha!

2020. ápr. 25. 10:12
 7/11 anonim ***** válasza:
És segít a paracetamol? Ha segít szedd nyugodtan, de feleslegesen ne vedd be ha sz.rt se ért. Migrèngyógyszer sem okoz magzati károsodást, ha van ilyened nyugodtan szedd néha.
2020. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen segít, nem teljesen mulasztja el de jelentősen jobb lesz! Elvileg ezt sem egészséges huzamos ideig szedni. Eddig pár szem csúszott csak le, egy nap max egy.
2020. ápr. 25. 14:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad hogy egyébként mennyire vagy migrénes, ha nem jellemző, akkor azért hívd fel az orvosod.
2020. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos előtte is jellemző volt front esetén, csak ugye gyógyszert tudtam bevenni és nem fajult eddig.

De most mióta terhes vagyok próbáltam eddig kihúzni gyogyszer nélkül. Sikerült is, volt hogy nagyon fájt, de ha elaludtam az segített és reggelre elmúlt.

De most sokkal erosebb... biztos ezek az időjárás valtozasok

2020. ápr. 25. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!