Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jobb térd és lábfejfájdalom...

Jobb térd és lábfejfájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok, a jobb bokám kicsit be van vizesedve, tegnap este óta fájdogál a lábfejem meg a térdem, mitől lehet ez? A vérnyomásomat mértem többször is és teljesen rendben van, 120-130 közt van mindig. A napokban elég sokat voltam talpon, mert felujítunk, és nem igazán pihentem, nem tudom ez közrejátszhat e. Védőnőhöz holnap reggel fogok menni, megemlítem majd neki is. Köszönöm ha valaki tudna írni tapasztalatot ☺️
2020. ápr. 27. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az orvosod, mert ne adj isten lehet mélyvénás trombózis, nehogy a mentő vigyen el.


Ugyanez volt velem 3-4 napja, csak a jobb bokám bedagadt, és pont emiatt telefonáltam is be az ügyeletre a biztonság kedvéért, de nekem pl. nem fájt a lábam csak be volt dagadva, ott kikérdeztek, és úgy gondolták nem trombózis miatt dagad a lábam, mert akkor a színe más lenne, meleg lenne, lázas lennék, de jól tettem, hogy telefonáltam, mert ez nem játék. Minden esetre polcold fel a lábad, leviszi a dagadást, de mindenféleképp értekezz egy orvossal.


[link]


Ha mindkettő be lenne dagadva, akkor csak simán felpolcolás megoldja a problémát. Remélem nincs semmi baj, nekem nem volt végül, simán csak az egyik dagadt be mert nagyon féloldalasan ültem.

2020. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az egyik láb dagad, akkor orvos!!
2020. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mélyvénás trombózisom, bár szülés után. Nem kell hozzá magas vérnyomás (az a toxémia). Jellemzője, hogy nem lohad le reggelre se, és ha már durva, nem tudsz lábujjhegyre állni, a dagadás feszít és belül izomlázszerű, mintha ki lehetne masszírozni, és bár még el lehet vele sétálgatni sziszegve pár napig, nem szabad, mert életveszélyes (ha leszakad a vérrög, a tüdőbe jutva embóliát, vagy ritkábban az agyban stoke-ot okozhat). Ja és nem feltétlen melegebb és más színe sem volt az enyémnek, viszont egyre nagyobb lett egyre magasabban.

De bármi is, ha csak az egyik dagad terhesen, az tényleg nem játék, inkább hívd fel az orvost. Legfeljebb csak azt mondja, hogy lúdtalpad van vagy valami ízületi probléma, ami miatt bedagadt. Ez is gyakori terhesen, ha megerőltetted, mert kilazulnak az ízületek és szétcsúsznak a csontok ott is, ahol nem jön ki baba (sokaknak megnő a lábuk is ezért).

2020. ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!