Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 éves lombikos kismama...

Böbe870129 kérdése:

33 éves lombikos kismama vagyok.13hét 2naposan kombinált tesztet csináltattam. A Down-kór:1:420. Volt másnak is ilyen? Természetesen időpont már van genetikai tanácsadásra Szegedre. Ill. véleményeket szeretnék kérni a szegedi gen. Tanácsadóról.

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 13:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia! Tarkóredő eredménye mennyi volt?
2020. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Prena? Az sokkal megbízhatóbb, mint a kombinált, mivel a kombinált statisztikákat is néz, és csak a vérben lévő fehérjét nézik. A prenánál a vérben a magzat dns-eit szűrik ki, azt vizsgálják. Sok olyat hallottam már kismamáktól, hogy a kombinált alapján esélyes volt a gond, de utána prena és hasonló tesztek kimutatták, hogy egészséges, és az is lett. Én alapból nem csináltattam kombináltat, csak prenát.
2020. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, csúnya szám, de nem hinném, hogy gond lenne. Nagyon - nagyon ritka, hogy ilyen arányszám mellett beigazolodjon a Down-kor.

Orrcsont látható volt? Tarkoredo mennyi volt?

2020. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Azt megkerdezhetem, hogy mennyi ido alatt kaptad meg az eredmenyt? 3 eve a vervetel masnapjan megkaptam, most meg egy hete varom, en meg emiatt idegeskedem.
2020. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 babyboom567 ***** válasza:

Kolléganőmnek 1:6 hoz eredmény volt, és ciszták voltak a magzat agyában,szívében,az orvos mondta, hogy készüljenek fel olyan rossz az eredmény, hogy az amniocentézis csak protokol az abortuszhoz.Teljesen egészséges, okos 8 éves kisfiú már:)

Szerintem csináltass amiocentézis,bár ezt el fogják mondani a genetikán.

Ez az arányszám amit kaptál, csak annyit mutat, hogy ezekkel az értékekkel 420 terhességből 1 beteg.

2020. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az orrcsont látható,a tarkóredő 1,8mm.Egy kicsivel több mint 1 hetet kellett várnom a teszt eredményére!
2020. máj. 5. 07:55
 7/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm, ne aggódj, nem lesz baj!

A hcg cagy a papp-a lett kiugró?

2020. máj. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Egyébként ha jól emlékszem, maga a lombik is ront az aranyszamon, mert indukált terhessegnel magasabb az esely a kromoszomarendellenessegekre.

Ha nem lombikos lennel, valoszinuleg kedvezobb aranyt kaptál volna, mint ahogy ugyanazokra az ertekekre is joval kedvezobb aranyt kap egy 25 éves, mint egy 35.

2020. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

PAPP-A: 0,661 MoM

hCg. : 2,483 MoM

2020. máj. 5. 09:40
 10/19 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem lesz gond, 5 MoM-ig születnek egészséges babák, meg ugye felette is.

Voltál már tanácsadáson?

2020. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!