Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósságnál hányadik...

Várandósságnál hányadik hónapig lehet "normálisan élni"?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel nem veszélyeztetett terhességről van szó, akkor kb hányadik hónapig van az a szint, hogy nincsenek jelentősebb tünetek (hányingeren kívül) és jelentősebb méretű has?

Vwgy ez nagyon egyén függő?

Tudom h nem lesz terhes az ember varázsütésre, és nem lehet pontosan betervezni mindent :) de valamilyen szinten azért próbálok tervezni


2020. máj. 4. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyén függő. Én pl mikor betöltöttem az időm és befeküdtem, fele akkora hasam volt kb mint a többi kismamának aki ott volt 40-41 hetes. Simán hajoltam, lépcsőztem, sétáltam. Nem vizesedtem semmi ilyesmi.
2020. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak magamból tudok kiindulni, hogy most fogom tölteni a 27. hetet, és most kezdem érezni, hogy kezd “terhes” lenni a terhesség. Ami abban merül ki, hogy a járásom már kicsit kezd döcögős lenni, és vannak már keményedéseim. Este meg a sűrű wc-re járás zavar meg. Én azt mondanám, hogy a 3. trimesztertől már van az a pon, hogy már nem a régi az ember, nem tud mindent úgy csinálni mint előtte. De persze van aki fitt kismami, jobban bírja, nem derékfájós. Kisebb a pocakja. Egyénfüggő ez is. 😁
2020. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 10 hét volt a legrosszabb legnehezebb. A rosszul létek miatt. Aztán semmi, a hasam nőtt ugye, de hat hónaposan nem mondták meg hogy terhes vagyok, pedig nem vagyok egy túl vékony amúgy sem. Az utolsó hónap volt nehéz, akkor már súlya volta hasamnak (+11 kiló)
2020. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét terhességemnél a 6-16/18 hétig folyton rosszul voltam, fizikailag is problémákat okozott az első néhány hónap. A fiammal kb a 3. trimeszterig olyan volt mintha nem is lettem volna terhes. Onnantól viszont nehezedett a dolog, de egész aktív voltam végig csak lassabb.

A második terhessègem is ugyanolyan rosszullétekkel, problémákkal indult. 2. trimeszterben volt kb 4-5 hetem mikor egész jól voltam. De ez a terhesség sokkal inkább kifog rajtam. Előjött egy csomó nyűgöm (viszér, vizesedés, keményedés, alvásproblémák, reflux) és már kb 30-32. héttől csak a végét várom. Még van egy hónapom, remélem gyorsan eltelik most már.

Minden terhesség más és nem tudhatod előre mi lesz. Ha előre tervezőszerkesztő típus vagy tervezz be több verziót hátha egy a közelében lesz a valóságnak.

2020. máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A vírus miatt lehet h elmarad minden rendezvény egész évre, de számolok nagyon pozitívan arra, hogy hátha augusztus végén és szeptemberben lesznek kisebb rendezvények.

Akkor viszont lesz néhány zenei fellépésem és azokhoz számolnék h legkorábban mikor kezdhetünk "ügyködni" a férjemmel.

Persze tudom h valószínű az is h hónapokig kell próbálkoznunk.

Nem tudom h 3-4 hónapos terhesen mennyire tud az ember lánya koncertezni :)

2020. máj. 4. 20:25
 6/14 A kérdező kommentje:
De lehet h az lenne a legjobb ha kibírnánk még a képzeletbeli fesztiválszezon végét :S
2020. máj. 4. 20:26
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Sosem volt hányingerem vagy bármi klasszikus terhestünetem. Az elsővel költöztünk, 38-39 hetesen összeraktam egy csomó bútort, egész nap pakoltam. A kicsikkel meg ott voltak a nagyok, pici korkülönbséggel, nagyon rámfüggve. Nagyon nagy volt a hasam, de ennyi, terminus után is fellépcsőztem a hatodikra nst-re simán. 😊
2020. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Egyen függő. En januárban szültem, december 21-ig dolgoztam. Semmi extra nem volt. Arra kellett csak figyelnem, hogy legyen a közelben wc. Az utolsó hónap volt csak gáz.
2020. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét terhességemnŕlél az utolsó percig ugyanúgy éltem mint korábban. Végig vezettem, dolgozni jártam, elláttam a háztartást, másodiknal ugye az elsőszülött gyeteket. Terminustúllépéssel születtek mindketten.
2020. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyén függő. Én a 39. hétig úgy mozogtam, mintha nem lennék terhes ( kivéve hajolgatások), pedig 155cm vagyok, tehát nagy hasam volt.
2020. máj. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!