Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes? 51 mm...

Mennyire veszélyes? 51 mm átmérőjű petezsák és mellette 57 mm átmérőjű hematóma.

Figyelt kérdés
A terhesseg kora 5hét és 2nap az első ultrahang méretek alapjan. A méhszájamnál barnás váladékot látott a doki, és a petezsáknál is kicsit nagyobb hematómát. Kaptam progeszteront, szextilalom van. Nem mondott semmit a doki, csak annyit, hogy a terhesség ténye igazolható, de ennél többet nem tud mondani. Nem is bíztatott. Nem is nyugtatott. Két hét múlva megyek vissza. Kétszer láttam törlésnél halvany barnas valadekot, nagyon keveset, más vérzésre utaló tünetet nem tapasztalok. Eléggé aggódom. Van valakinek hasonló tapasztalata?

2020. máj. 9. 19:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem írt tizedes vesszőt a gépem, a méretek pontosan: 5,1 mm a petezsák és 5,7 mm a hematóma. :(
2020. máj. 9. 19:16
 2/5 anonim ***** válasza:

A vérezgetés a hematóma miatt van. 5.héten vérezgettem és nekem kB 8.hét végére szívódott fel viszont engem hetente uh-oztak hogy figyeljék.

Ne aggódj rendben leszel! Csak pozitívan 🙂

2020. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan így voltam mint ahogy te kivéve hogy belőlem ömlött a vér és nagyon görcsöltem is.Éjszaka mikor bementünk a kórházba csak azzal "bíztattak" hogy biztosan megszakad a terhesség. Reggel ismét ultrahang volt megvolt a petezsák, azt mondta a szonográfus nő hogy nagyobb a hematóma mint a petezsák de annyi szerencsém van hogy alatta van. Akkor 10 nap kórház szigorú fekvés,kaptam duphastont meg dicinone vérzés csillapítót.Mikor kiengedtek már csak kevés barnázás volt. Azóta 4 éves a lányom.
2020. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen 24mm es hematómám volt ( nem maradt le a vessző ) , utrogestant és rutascorbint kellett szednem , hetente járni UH-ra , a 12. Hétre vérzés nélkül felszívódott. A doki utána mondta el ,hogy nem bizott abbaN ,hogy megmarad ,mert mindent körülölelt a hematoma. Elvileg kímélni és pihenni kellett volna , de ezt nem tehettem meg a munkám miatt. Most 32 hetes vagyok mindenféle komplikáció nelkül.
2020. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 petezsák volt: az egyik 18 mm amiben embrió volt, a másik petezsák üres de 19 mm hematóma. Szedtem duphastont, rutascorbint, és hüvelbye utrogestant. Kórházban kellett másfél hétig feküdnöm, szigorú fekvés. Felszívódott nekem a hematóma. Nem vitte magával a másik petezsákot, de egyfolytában elmondták, hogy kimoshatja a vér a másikat mert nagy volt nekem. Pihenj sokat, orvosok szerint ilyenkor azzal teszel a legtöbbet.
2020. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!