Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen ez normális?

5 hetesen ez normális?

Figyelt kérdés
Múlthéten voltam először akkor 4 hetesnek állapította meg a terhességét a doktornő akkor kb a petezsák méreté a monitoron akkora volt mint egy meggy mag, ma kb mint egy szép nagy cseresznye és a belsejében a szikolyag is látszott, és valami kezdetleges szivhangot is észlelt a gép, de hallani nem hallatszott semmi. Azt mondta ez nem normális már nagyobbnak kellene lennie meg szivhangnak is hallatszani kell de majd jövőhéten menjek vissza ha nem fejlődik akkor ki kell kaparni..most kétségbe vagyok esve, pedig majdnem elsírtam először magam örömömbe mikor láttam hogy mennyivel nagyobb mint legutóbb..
2020. máj. 22. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ne hallgass rá, menj másik orvoshoz egy jó 2 hét múlva. Én is 4 hetesen voltam akkor üres petezsák volt, engem rá két és fél hétre hívott vissza, ez lesz jövőhéten. Hülyeséget mondott. Menj máshoz.
2020. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
🙄🙄 5 hetesen még nemigen van szívhang...sőt lehet, hogy még jövő héten sem lesz! Sok esetben még egy 7 hetes magzatnak sem találnak. Hozzá én sem mennék vissza! Gyorsan keresnék egy másik orvost és javaslom, hogy legalább 2 hétig ne is menj még. Bízz a pocaklakódban és magadban is. Nem lesz semmi baja csak türelem!
2020. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is másik orvost javasolnék. Valakinek csak 7.héten van szívhangja. Ha a szikhólyag látszik az már jó. Én pl 7.héten mentem és ott is csak szikhólyag látszott, pár nap múlva volt szívhang. Próbálj megnyugodni, tudom nehéz ezek után. Drukkolok neked!
2020. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Na épp ezért mentem el a nőgyógyászomhoz először a 8 terhességi héten. Akkor volt szivhang, meg minden, aminek lennie kell. Minek ilyen korán menni? Ilyenkor sokszor még szivhang sincs. Ha valaki teherbe esik, nem kell az első pozitív teszt után orvoshoz rohanni. Minek? Ilyenkor alig látszódik még valami. Persze ha vérzés van, akkor ok, pl progeszteron pótlás miatt, de amúgy...csak feleslegesen idegesíti magát az ember, ha még nem látni semmit.
2020. máj. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát barnáztam még múlt héten progeszteront szedem első vizsgálat óta, de azóta el múlt a barnazas, görcsök sincsenek már, ha utolsó menstruációtól számolom akkor már 8 hetes lennék de késett az ovuláció 2 hetet, de ebben nem voltam biztos, szóval mikor először mentem akkor 6 hetes kellett volna lennem, de 4 hetesnek állapította meg és hcg szint alapján is annyi voltam.
2020. máj. 23. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:
4es vagyok hát drukkolok, hogy minden okés legyen, tudom milyen rossz ha nem tudni mi van, én sajnos pont ezt éltem át tavaly. Tavaly én is túl korán mentem, tanultam is belőle, mert az orvos nem látott semmit, idegeskedtem a következő időpontig. De sajnos aztán nem fejlődött és missed ab lett belőle. A mostani terhességemnél ezért direkt csak a 8. héten mentem, hogy előtte ne idegeskedjek, mert ha esetleg nem fejlődne tovább, a progeszteron pótláson kívül mást úgysem tudunk tenni, ha el akar menni, elmegy. Drukkolok, hogy neked ne úgy süljön el, mint nekem tavaly és hogy minden jó legyen.
2020. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!