Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire figyelsz/tel arra...

Mennyire figyelsz/tel arra hogy amit eszel/iszol a terhesseged alatt, az atmegy a magzatba, kvazi ebbol alakul ki a teste?

Figyelt kérdés

#bio #Mekis #Kola emelygesre
2020. jún. 7. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Semennyire. Éltem tovább az életem. Azt ettem amit kívántam. Előtte sem ettem rossz minőségű dolgokat. Szerencsére nem az édes dolgokkal tömtem magam,hanem rengeteg gyümölccsel. Se terhességem előtt,sem pedig azóta nem ettem ennyi gyümölcsöt. És még így is 25kilót híztam.
2020. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire.
2020. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire
2020. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amu tilos (nyers tojás, nyers hal stb) , azt nem eszem, de kb ennyi.

Úgy eszem mint előtte, az-az, van hogy főzök valami jó magyaros nem éppen update kaját, de mellette sok friss zöldség és gyümi van teríteken. Stevia, zabliszt is van itthon, ahol nem megy az íz rovására, ott ezekket használom, de nem görcsölök rá.

2020. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben teljesen nem érdekelt, akkor örültem, ha bármi megmarad bennem. Gyakorlatilag gyümölcssalátán és szendvicsen éltem túl azt az időszakot, jócskán le is fogytam. A második trimeszterben ettem mindent, ami jól esett, igyekeztem odafigyelni a minőségre, de nem igazán vittem túlzásba a dolgot. Természetesen a tiltólistás kajákat, illetve amiről azt vettem észre, hogy a babának nem jön be (pl az indiaitól nagyjából egy napig nem mozdult, csak nagyon kis gyéren), azt mellőztem. Utána a terheléses cukrom elég pocsék lett, szóval azóta odafigyelek a szénhidrátszegény étkezésre, de most is eszek mindent, amit megkívánok, csak számon tartom, hogy hány gramm CH van benne, és esetleg ha olyan dologról van szó, akkor a glikémiás indexét beleszámolom, és így napszaknak megfelelően fogyasztom. De ha jók lettek volna a cukorértékeim, akkor továbbra is ennék mindent, ami jól esik, nem változtatnék jelentősen az étkezésemen. Sőt, a változatos étkezés terhesség alatt ÁLLÍTÓLAG segíti a későbbi hozzátáplálást, mert bizonyos ízanyagok átkerülnek a magzatvízbe, amit ugye a gyerek nagyban ízlelget még az anyaméhben, és könnyebb akkor több minden kaját elfogadtatni vele, ha már ilyen piciként találkozott vele, szóval az tuti, hogy szélesebb palettáról eszegetnék, mint így.
2020. jún. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Nyers halat és tojást nem eszek, de azt előtte se ettem.
2020. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétpofára ettem a triplahúsos, extracsípős jalapenos hamburgert hetente négyszer.


Nem szültem hamburgert.

2020. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolso, LOL
2020. jún. 7. 19:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a magzat fejlődésének kicsit olvas utána jobban, meg úgy alapvető biológiának, az emberi test összetételének.

NEM abból alakul ki a baba teste, amit megeszel vagy megiszol.


A kérdésre a válasz: azt ettem/ittam, ami és amennyi jólesett, főleg az első 3 hónapban, amikor örültem, ha bennem maradt valami. Családi eseményen leültünk ebédelni, jóízűen belapátoltam a nagy tányér húslevest, ami igen jólesett. Majd felálltam, kimentem a klotyóra és kihánytam az egészet azon frissiben. Ez volt az a helyzet, amikor nem az volt a lényeg, hogy mit eszem, hanem az, hogy bent maradjon.

2020. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!