Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik, hogy a terhességi...

Létezik, hogy a terhességi cukorbetegség később alakul ki? Bővebben lent

Figyelt kérdés
24 hetes várandós voltam, amikor megcsinálták a cukorterhelést. A 120 perces értékem 7,2 volt, amiről én úgy tudom, hogy nem jó eredmény, mégis az orvos és a védőnő sem tulajdonított neki jelentőséget. Figyelek arra, hogy mit eszek, szoktam itthon önellenőrzést végezni. Éhgyomri cukor mindig rendben van, sajnos étkezések után néha 7-es körüli értékeim voltak. Orvosnak, háziorvosnak és védőnőnek is jeleztem, de nem foglalkoznak vele. Ha esetleg terhességi cukorbetegség állna fenn, az a vizsgálatok alkalmával kiderülne egyéb okokból? Legyek “erőszakosabb”? A kisbabám méretei jelenleg a korának megfelelőek. Most vagyok 32 hetes.

2020. jún. 9. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Ne foglalkozz vele

Miért nem lehet hinni a hozzáértőknek? Csak mert te a fejedbe vetted, hogy nem jó?

2020. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos szerintem ott rontottam el, hogy túl sokat olvasgattam a témában... ezt beismerem, és utólag rettenetesen sajnálom :/ csak nagyon furcsa, hogy valakinek már a 6ra is azt mondják, hogy sok, nekem pedig csak legyintettek a határértéket majdnem érintő értékre. Azért kérdeztem meg, hátha van valakinek tapasztalata erről.
2020. jún. 9. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Jól gondolod. A 30. hét után általában romlik. Nem ártana rámérned. Lehet, hogy neked teljesen jók az ertekeid, de a legtöbb kismamának romlik. Ha kaja után 60 perccel 7 vagy a fölötti akkor nem jó. Ha alatta marad, barmit eszel, akkor nem kell vele foglalkoznod.

Érdemes komolyan venni, mert korai lepény érést, koraszulest okozhat a magas cukor. Jobb felni, mint megijedni. Kb 3-4 ezer egy cukormero nem nagy kunszt. Mersz egyet reggel 5,6 alatt legyen meg kaja előtt-után. Az előtti szinten 5,6 alatt ideális az utána 7 alatt. Ez persze csak akkor működik, ha nem eszel össze-vissza, hanem rendesen 3-4 óránként és közte semmit. De ha jókat mersz, legalább megnyugszol és eszel továbbra is akit akarsz.

2020. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja ne haragudj most látom, hogy mered és mersz 7 körül. Át nem lepted a 7-et? Mérj továbbra is.
2020. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
A fő kérdésedre válaszolva igen, a terhességi cukor akár a 38. héten is kialakulhat.
2020. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia

Fb-on van egy csoport aminek a neve Terhességi cukorbetegség.

Ott tudnak segíteni, nekem is sokat segitett ez a csoport a terhességem során.

2020. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 7,4 volt a 60 perces, senki nem foglalkozott vele. A 40. heten inditott szulesem volt, 3460-nal, 50 cm-rel szuletett a lanyunk.
2020. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez még jó, a 24. hetin nekem is még rendben volt, 36. héttől meg szúrhattam magam inzuinnal a diéta mellé
2020. jún. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!