Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nagy túlsúllyal (120...

Aki nagy túlsúllyal (120 kilóval) kezdte a terhességet, nem lett semmi baja a babájának? Mennyit híztatok a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy védekezés mellett teherbe estem, biztos csak 2-3 nap múlva lesz.

Alapvetően nagyon örülnénk neki, de félek, hogy gond lesz a súlyom miatt. :(

Szeretnénk babát, csak előtte le akartam fogyni. Elkezdtem életmódot váltani és mozogni, fogytam is már, de nem eleget még. Jelenleg 120 kiló vagyok.:(



2020. jún. 15. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
nem lett semmi baja a babának
2020. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan ebben a helyzetben voltam. 5 kgt fogytam a terhesség alatt, semmi baja sem lett a babának. Kicsit magasabb volt a vérnyomásom de nem vészesen azon kívül álom terhességem volt. Azóta már lassan 2 éves, én pedig 30kgt fogytam szülés óta :)

Boldog babavárást :)

2020. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Mi még előtte állunk, 95 kg vagyok és fogyni akarok még mielőtt megfogan, de a korom miatt sokat várni sem szeretnénk, így lavírozok az idő és a fogyás között, tanácstalanul. Minden bizonnyal bőven túlsúlyosan fogok teherbe esni én is. Aggódom, de reménykedem, hogy nem lesz gond.
2020. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Probléma- és tünetmentes álomterhességeim voltak, tökéletes vérnyomással, laborokkal, cukorterheléssel, egészséges babákkal. 😊
2020. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Első terhesség- 2,5 éve, 135 kgval kezdtem. Végig tökéletes laborom volt, tökéletes cukor terhelés (éhomi 5,5 120 perces 6,5), alacsony vérnyomás(90-100). -10 kgval távoztam a kórházból, gyönyörű egészséges kislánnyal, természetes úton.


Második terhesség- 32 hetes vagyok, a laborom jó, a cukrom jobb, mint az elsővel (4,9 éhomi, 4,6 120 perces), tökéletes vérnyomás (100-120). Jelenleg 116 kg vagyok, 3 kg jött fel eddig, de a baba már 2 kg. Kisfiú lesz. Szuperül vagyunk mindketten, kicsit fáj, itt ott a medencém, de ez annak tudható be, hogy már a 25. Héttől be van ékelődve a feje.


Mind a kettő álom terhesség, sosem hánytam, végig aktív voltam, egyedül a reflux, és az orrdugulás kellemetlenségével küzdöttem az első terhességemnél is, és most is. De azt kívánom minden nőnek, hogy csak ennyi baja legyen a 9 hónap alatt 😁

2020. jún. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Barátnőm 117 kilósan kezdte, 12 hét alatt hízott 8 kilót, végül 27 hétre szülte a lányát. De nála inkább az játszott közre, hogy figyelmen kívül hagyta az orvosok intéseit (cukor, só mentes diéta) és a végére toxémiás lett.
2020. jún. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

A túlsúly önmagában nem kockázat, ne aggódj!! Csak az ízületeidet terheli meg jobban sajnos.

A sógornőm is jó példa, 100 kg fölött volt mindhárom terhességénél, gyorsan teherbe esett és minden gond nélkül zajlott az egész. Annyi, hogy nagyon nagy súlyú babák lettek.

2020. jún. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Bocsi #5ös de hivatalosan 120 perces értéknél a 6,5 már magas. Az 5,5-ös éhhomi se alacsony, 6,1-től már nem terhesen is IFG-ről van szó. Nem terhesen éhhomra kb. hypozni kell, de 5 alatt ideális. Nekem már 6-os 2. értékkel is diétázni kellett és volt egy újabb terhelés utána. Az ideális, ha terhesen az 1 h-s érték 7 alatt a 1,5 h-s 6,5 alatt van.

Ettől függetlenül nem garancia, hogy elhízás miatt GDM lesz, rajtam pl 1 kg felesleg se volt, mégis lett. Kérdező, ha babád lesz, figyelj oda a karjára( én terhesen eleve nem javaslom a nassolást, túlsúllyal pláne nem, cukros innivalót, csokit, sütit, rengeteg pékárut száműzd, ha cukrot eszel, az legyen gyümölcsből) továbbra is mozoghatsz olyat, amit a dokival megbeszélész. Ilyen BMI mellett nyugodtan fogyhatsz is terhesen, nem lesz bajotok.

2020. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező,alsóhangon 40-50 kiló súlyfelesleggel azért ne gondold,hogy mindenkinek álomterhessége van.. most csak ilyen válaszokat kaptál ,de ha terhes vagy nagyon oda kell figyelni ,megkockáztatom,hogy egy normális orvos eleve 150-160 gr CH diétára fog téged.

Reméljük nem lesz gond,de ne állítsuk be úgy,hogy ez egészséges .. ennyi felesleggel eleve a szíved és a keringésed nagyon le van terhelve ,és ez a terhességgel csak fokozódik .

Nem megrémiszteni akarlak,ezért nem fogok ellenpéldákat írni a környezetemből az "álomterhességre" ,de hidd el,van bőven . Ha most mégsem vagy terhes, előbb add le a súlyfelesleged ,gondolom szeretnéd te is felnevelni a gyerekedet,és nem 50 évesen szívinfarktusban elhunyni . Nem értem,miért bíztattok erre bárkit ,hogy ennyi felesleggel nyugodtan essen teherbe . Ez természetesen nem neked szól kérdező .

2020. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Én 75 kiló voltam első terhességnél, amiből lett 78 de terhelés nem lett jó, úgyhogy szigorú diétán voltam végig. Szülés után 68 lettem, szoptatás alatt 53. Nem csinálnám ezt még egyszer, mert túl szigorúan fogtam magam.

Most 2. terhesség 85-tel kezdtem, 21.hétben vagyok 84 kg, saját magam döntöttem úgy a 11.héttől, hogy nem eszek cukrot és fehér lisztet, addig rosszul voltam, ha nem csipegettem egész nap, így 88 voltam 13.héten. Jobb nekem is, és 1-2 alkalommal rámértem a cukorra kaja után, és hát elszomorító volt. Már megszoktam, de nehéz. Ügyes legyél! Nem lesz baj. 3 óránként egyél. Ehetsz így is finomakat, csak a kenyeret nagyon hanyagolt, és a péktermékeket. Sok szerencsét, mert az is kell ...

2020. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!