Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozott valakinél autizmust a...

Okozott valakinél autizmust a terhesség során kialakult hüvely fertőzés?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy vegyes fertőzésem van egy pár napja

(gomba, baktérium) és azt mondta az orvos, hogy ez a hüvely és bélflóra gyengeség miatt alakult ki, és ez okozhat autizmust a babánál.

Hallottatok már ilyenről? Vagy történt valakivel hasonló? Most nagyon meg vagyok rémülve, mert annyira próbálok figyelni mindenre nehogy baj legyen erre tessék..



2020. jún. 16. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem okozhat. Lehet jobb lenne másik dokit keresni.
2020. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez baromság.

A GAPS-szindróma című népszerű könyvből ered, amelyikben azt írják, hogy azért lesz valaki autista, mert az emésztésével vannak gondok, és nem tud megfelelő mennyiségű tápanyag felszívódni a beleiből. Így az agya sem tud rendesen fejlődni.

Ezért diétázni kell, nagyjából a nagyon-nagyon szigorú Candida-diétát kellene betartatni egy autista gyerekkel. Na, hiszen, ők eleve alig esznek meg valamit, úgy elképzelem, hogy avokádón meg spenóton fog élni a gyerek.

Azt is írja a könyv, hogy az autista gyerekeknél anyuka általában candidás volt terhesen. Ami megint egy olyan dolog, hogy anyukánál jön az aha-élmény. Hát tényleg candidás voltam. Bullshit! A terhességgel hormonális változások jönnek, ami nagyon gyakran kihozza a gombát is. Ettől még nem lesz valakinek autista a gyereke.

Hogy pontosan mitől van, még kutatják, de a legnépszerűbb nézet az az, hogy genetikus.

És a könyv szerint ha követed a diétájukat, kigyógyul a gyerek az autizmusból. De ha mégsem, akkor az azért van, mert nem voltál elég következetes.

Máshol meg pont azt olvastam a Candida-diétáról, hogy a nagyon szigorú részét csak 1-2 hétig lehet csinálni, mert hiánybetegségek léphetnek fel. Ennyit az agy tápanyaghiányáról.

2020. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok nőnek van fertőzése terhesség alatt. (Nekem most legutóbb 2x is kellett kúpot használnom. ) Ezen az alapon akár minden második ember lehetne autista.

Az orvosváltáson én is gondolkodnék. Inkább megnyugtatnia kéne, mint rémisztgetni. Az ilyenek szoktak a szülőszobán azzal fenyegetni, hogy ha nem egyezel bele beavatkozásokba akkor a gyerek életével játszol és majd fogyatékos lesz vagy még rosszabb.

2020. jún. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem lesz autista

Beteg/ fejlődési rendellenessége sem a méhedben


De okozHATnak burokrepedést, korai szülést ergo vetélést.

Hüvelyi szülésnél kezeletlenül tüdőgyulladást a babának.. egyebeket..

2020. jún. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem vele fogok szülni, de akkor lehet addig is váltok orvost a hátralévő időre. Most 21 hetes vagyok. köszönöm szépen a válaszokat, nagyon megnyugtatott mindenki, azt is köszönöm,hogy nem néztetek hülyének a kérdés miatt.

Mostmár kezelve van a fertőzés kúppal, remélem semmi problémát nem fog okozni amit okozhatna.

Ez az összefüggés nekem is fura volt, de találtam ilyen patkány kísérletről szóló cikket azért is vettem félig-meddig komolyan a kérdést.

2020. jún. 17. 12:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pszichológus vagyok. Auti gyerekekkel is dolgozom. Ez nem okoz autizmust, ugyanúgy ahogy az oltás sem, stb. Az autizmusnak rengeteg összetevője van, de az egy tévhit, hogy ilyen olyan baktérimukok, fertőzések, vagy oltások okozzák. Ettől függetlenül nem tudom a fertőzés mit tud okozni a babánál, orvos nem vagyok, de autizmust biztos nem. Nyugi
2020. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! 🥰
2020. jún. 17. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig én így tanultam, okozhat. Félek is.
2022. ápr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
francot.
2022. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!