Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan készültetek fel lelkile...

Hogyan készültetek fel lelkileg az utolsó terhességetekre? Nehéz volt a tudat, hogy nem lesz több babátok?

Figyelt kérdés
2020. jún. 19. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezek szerint Te vágynál ég egy babára? Ha így érzed, valószínű. Ezt beszéd meg a férjeddel.Én most várom a 3.-at, de szeretnék még egyet, akkor érezném úgy, hogy teljes az életem. Szerencsére a férjem is szeretné.
2020. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ellenkezőleg. Az volt bennem hogy szerencsére utoljára kell végigcsinálnom. Az első terhességet még vártam és élveztem, 2 gyerekem van, pont elég, most már ha terhes nőt látok arra gondolok hogy én már soha nem akarok az lenni, nem akarok szülni, éjszakázni.
2020. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt nehéz, minden percét élveztem, és hiányzik is .aga a terhesség. De biztosan nem szeretnék harmadik gyereket.
2020. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most készülünk a második babára, és nem hiszem, hogy lesz több.
2020. jún. 19. 13:30
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Az első terhesség izgalmas volt, és utána sokáig vártam, hogy legyen következő, ami borzasztó volt. Vartam a végét és örültem, hogy soha nem kell végigcsinálnom. Régebben, ha valaki terhes volt, én is az akartam lenni, most ha megtudom, hogy valamelyik ismim terhes, örülök, hogy nekem nem kell többet végigcsinálnom.

Imádom a fiaimat, de nem szülnék és éjszakáznék többet, ez volt a legrosszabb része a dolgoknak.

2020. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Én most várom a 2. babámat, több biztosan nem lesz, mert 39 éves leszek mindjárt és nem is szeretnék többet. Nem visel meg a gondolat.
2020. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Mindig 4-et akartunk. Imádtam várandósnak lenni és a pici babás korszakot is. Nem tudom elengedni a témát, hála Istennek a férjem sem, így valószínűleg lesz 5. 😊
2020. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ambivalens érzéseim voltak az utolsó terhességemnél. Volt, hogy pityeregve talált a férjem, mert annyira nem akartam elengedni a terhességet annak tudatában, hogy nem lesz több. Viszont most, hogy megszületett és azért kicsit nehéz 2 gyerekkel, megnyugtató, hogy ez az utolsó, hogy ezt a nehéz időszakot végig kell csinálni. Márpedig a terhesség és a 4. trimeszter ideális esetben együtt jár 🙂

(Már beszéltük a férjemmel, hogy 8 gyerekig meg sem állnánk, ha nyernénk a lottón. Úgy látjuk, 2 gyereket tudunk majd a munkába állasukig támogatni - vagy szükség szerint még tovább.)

2020. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Harmadik gyerekemet közel 37 évesen szültem, bizonyos volt hogy nem lesz több, anyagilag sem fért volna bele, meg időbe sem. Sajnáltam, mert én szerettem terhes lenni, a szüléseim ultrakönnyűek voltak, sokat éjszakáznom csak az elsővel kellett, akkor rossz volt, de kihevertem. Még manapság - túl a klimaxon - is eszembe jut néha, hogy rossz, hogy már nem lehet több gyerekem.
2020. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Két gyereket terveztünk. Most 2,5 hetes a kicsi. Pont jók vagyunk így, teljesnek érzem a családunk. Nagyon nagy bajban lennék, ha rám törne a vágy még egy gyerek után. Az első terhességemet is nehezen viseltem, de ez a második ez volt csak igazán terhes. Alig vártam, hogy megszüljek és vége legyen végre. Soha többé nem szeretnék terhes lenni.
2020. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!