Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mélyen tapadó lepény és...

Mélyen tapadó lepény és barnázás. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Második babámat várom. A nagyobbik gyerek már lassan 7 éves. Barnás váladékozást észleltem pár napja, azonnal orvoshoz mentem, kiderült, hogy a méhlepényem úgy tapadt meg, hogy takarja a méhszájat, ezért vákum keletkezik és ödéma lett a méhlepényemen. Annak a vérzése távozott/zik. Pihenés, fekvés javasolt, amíg a méhlepény ezen a helyen van. Az orvosom azt mondta, hogy a 20. hétig ahogy nő a méhem a lepény is elkerülhet onnan. Ez bíztató. A fekvés viszont igencsak nyomasztó tud lenni egy idő után. Vannak tippek, hogyan lehet átvészelni ezt az időszakot? Vagy akivel ez történt, utána mik voltak a továbbiak? A baba jól van hála az égnek, csak nagyon óvatosnak kell lennem, nehogy megsérüljön megint a lepény és leváljon. Előre is köszönöm a válaszokat!

#veszélyeztetett terhes #mélyen fekvő méhlepény
2020. jún. 24. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Bocs kegyetlen leszek. Úgy beszéld át, hogy arra gondolsz különben meghal a baba 🤷🏼‍♀️ Sajnos barátnőmmel megtörtént. Olvass sokat, nézz meg sorozatokat. Mást nem nagyon tudsz most.
2020. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bőven van ideje feljebb menni, nekem a 32. hétre lett rendben a dolog, még a 28.-on rálógott. 😊 Pihenj, olvass, hímezz és nem lesz baj. 😊
2020. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jézusom... Mit csinált a barátnőd? Nem feküdt vagy mi történt? Pl. amikor orvoshoz kell mennem kontrollra kénytelen vagyok felkelni és vezetni is. Ezt nem tudom kiküszöbölni... :(
2020. jún. 24. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Érthetetlen módon 3x volt kórházban és egyszer sem vizsgálták meg rendesen, így mire kiderült a lepény helyzete már késő volt... ☹️
2020. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen hülyeségeket mondtak neki, hogy előfordul, meg ez nem is vér (????).
2020. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mellső fali, mélyen tapadó lepény van nekem is. Igaz, éppen csak eléri a méhszájat. 20 hetes terhes vagyok és eddig sajnos nem ment feljebb. Nem véreztem egyszer sem eddig szerencsére. Sokkot is kaptam volna az biztos. Kímélő életmódra vagyok fogva. A pihenés és inkább fekvés legyen, mint ücsörgés. Házasélet nuku. Felkészítettek rá, hogy esélytelen a természetes szülés. Sebaj. Az első is császár volt. Pihenj, olvass, nézz sorozatot (már amennyit tudsz a másik gyerek mellett) ne nagyon emelgess. Én szedek 3*2 magnéziumot és múlt héten kaptam progeszteron pótlást is, mert volt 1-2 fájdalmasabb görcsöm. Ha szerencséd van feljebb megy a lepény ahogy nő a méhed. Nekem eddig nem mozdult. 😕
2020. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Nagyon sajnálom a barátnődet! Ez elképesztő!!!! :( Nekem a dokim azonnal megmondta. A fekvést persze kibírom csak egy másik gyerkőc mellett nehezebb a dolog. Főzni, mosni, játszani vele... Semmit nem tudok ugye. Ezért kérdeztem vannak esetleg tapasztalatok vagy tippek, ki hogyan oldotta meg. Én is kapom a progeszteront meg rutaskorbint (vérzés csillapító). Illetve amikor a dokihoz megyek kontrollra, akkor ülök autóba. A természetes szülés nekem eleve kizárt volt, mert az előző szülésem sürgősségi császárral végződött, így eleve programozott császárt javasolt az orvosom. Köszönöm a válaszokat. Én még csak a 9. hétben vagyok. Bízom benne, hogy nem kell végig feküdnöm januárig. Köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 24. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínű nem kell. Van azért pozitív példám is. Kolléganőmnek akkor felment a méhlepény, mikor egyszer egy nagyobbat nőtt a pocakja félidő tájt.
2020. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia kedves 8-as! A kolléganöd ágynyugalomra volt közben ítélve vagy mindent csinálhatott úgy, mint azelött?
2020. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!